Kanga Foundation – nowa inicjatywa pomocy dzieciom z niepełnosprawnością

Kanga, znana giełda kryptowalutowa, ogłosiła uruchomienie swojej fundacji – Kanga Foundation, z misją wspierania dzieci z niepełnosprawnościami. To wyjątkowe przedsięwzięcie zakłada, że pomoc nie zna granic, a nawet kryptowaluty mogą stać się narzędziem dobra.
Fundacja planuje inicjować wsparcie poprzez zakup i dostarczanie specjalistycznego sprzętu dzieciom z niepełnosprawnościami, a środki na ten cel zostaną pozyskane z wpłat w kryptowalutach. Każdy, kto chce włączyć się do akcji, będzie mógł dołożyć swoją cegiełkę, uczestnicząc w zbiórkach.
„To dla mnie zaszczyt prowadzić projekt, który będzie miał bezpośrednie przełożenie na poprawę czyjegoś komfortu życia. Nie jestem w stanie sobie wyobrazić, jak trudne musi być patrzenie na cierpienie własnego dziecka. Nie mogę się doczekać, kiedy będziemy mogli pomóc pierwszej osobie. Mam nadzieję, że stanie się to jeszcze w tym roku” – mówi Monika Minkiewicz, Prezes Zarządu fundacji.
Pierwsza zbiórka fundacji ruszy już niedługo, a wszelkie najświeższe informacje na ten temat będą dostępne na kanałach informacyjnych Kangi.
Warto zaznaczyć, że Kanga poszukuje również podopiecznych – dzieci, które potrzebują specjalistycznego sprzętu. Jeśli znasz kogoś, kto może skorzystać z pomocy, bądź sam jesteś w takiej sytuacji, skontaktuj się z fundacją pod adresem e-mail: fundacja@kanga.exchange.
Kanga nie po raz pierwszy angażuje się w działania charytatywne. W ramach kampanii „Nie Pie(p)rz” giełda bezpłatnie edukuje społeczność w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy.


 

Źródło: inf. pras.