Maciej Lepiato sportowcem roku w plebiscycie Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego

W trakcie uroczystej Gali Finałowej, która odbyła się 4 grudnia 2023 r. ogłoszono triumfatorów 5. edycji Plebiscytu Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego na Sportowca Roku #Guttmanny2023. W tym wyjątkowym konkursie, który zyskuje coraz większą popularność, po raz kolejny wyróżnieni zostali niesamowici sportowcy z niepełnosprawnościami.
Tegorocznym laureatem prestiżowej statuetki projektu Andrzeja Renesa, potwierdzającej tytuł Sportowca Roku 2023, został Maciej Lepiato – polski paraatleta specjalizujący się w skoku wzwyż, reprezentujący GZSN START Gorzów. To nie pierwszy raz, kiedy nazwisko Lepiato jest związane z najwyższym wyróżnieniem w polskim paraolimpijskim środowisku.
Maciej Lepiato, trenujący w GZSN START Gorzów, zdobył uznanie zarówno Kapituły Plebiscytu, jak i szerokiego grona sympatyków sportu niepełnosprawnych. Jego imponujące osiągnięcia w skoku wzwyż sprawiły, że stał się on jednym z najbardziej utytułowanych paraatletów w Polsce. Wcześniej zdobywał złote medale na igrzyskach paraolimpijskich w Rio i Londynie, a także brązowy medal podczas ostatnich zawodów w Tokio.
Jego obecny tytuł Mistrza Świata w skoku wzwyż, który zdobył w lipcu tego roku, potwierdza nie tylko indywidualne umiejętności, lecz także determinację i ciężką pracę, jakie włożył w osiągnięcie tego zaszczytnego miana.
Nie tylko Lepiato był bohaterem gali – w innych kategoriach również doceniono znakomite postawy. Andrzej Ochal został uznany Trenerem Roku, a Gorzowski Związek Sportu Niepełnosprawnych „START” zdobył tytuł Organizacji Sportowej Roku. Mistrzostwa Europy w szermierce na wózkach zasłużenie otrzymały nagrodę za Wydarzenie Sportowe Roku, natomiast Drużyną Roku okrzyknięto Kadrę Polski w Goalball U19.


 

Źródło: PKPar