Premiera kontrolera Access do PlayStation 5

Wczoraj miała miejsce światowa premiera kontrolera Access, który został stworzony z myślą o osobach z niepełnosprawnościami. Fundacja Avalon objęła polską premierę swoim patronatem, a osoby z fundacji wzięły udział w programie recenzenckim urządzenia. Kontroler jest już dostępny w sklepach.

Kontroler Access

Kontroler Access dla konsoli PlayStation 5 to w pełni modyfikowany kontroler, zaprojektowany z myślą o graczach z indywidualnymi potrzebami. Urządzenie umożliwia dopasowanie sterowania do preferencji każdego użytkownika, dzięki opcji dowolnej konfiguracji przycisków, nakładek oraz drążków. Dodatkowo, urządzenie może zostać sparowane z drugim kontrolerem Access lub kontrolerem DualSense i DualSense Edge.
Kontroler Access jest już dostępny w sklepach w sugerowanej cenie 409 zł.

Fundacja Avalon

Fundacja Avalon jako jedna z największych organizacji pozarządowych w Polsce wspiera osoby z niepełnosprawnościami i przewlekle chore na terenie całego kraju. Fundacja oferuje pomoc potrzebującym w obszarze finansowym, a także prowadzi szereg programów społecznych
i edukacyjnych mających na celu aktywizację OzN oraz zmianę sposobu w jaki są postrzegane w polskim społeczeństwie. W siedzibie Fundacji Avalon w Warszawie znajduje się również Centrum Aktywnej Rehabilitacji, w którym stosowane są innowacyjne techniki, m.in. rehabilitacja z wykorzystaniem technologii VR.

Współpraca z Fundacją Avalon w ramach premiery kontrolera Access

Fundacja Avalon objęła swoim patronatem polską premierę kontrolera Access. Kilka osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności, które na co dzień wspiera Fundacja, wzięło udział w przedpremierowych testach urządzenia, w trakcie których przekazali spostrzeżenia i podzielili się opinią z perspektywy docelowego użytkownika. Dzięki nim powstały recenzje pełne cennych i rzetelnych uwag. W ramach kampanii, firma Sony Interactive Entertainment Polska zobowiązała się wyposażyć salę do terapii VR w siedzibie Fundacji w najnowsze rozwiązania PlayStation, czyli konsole PlayStation 5, gogle PlayStation VR2, ładowarki do kontrolerów VR2 Sense oraz kontrolery Access.

„Ta współpraca to świetny krok na przód w stronę stworzenia świata bez barier, który wciąż chcemy budować w Fundacji Avalon! Sony Interactive Entertainment pokazał, że osoby z niepełnosprawnością są bardzo ważne. Rozbudowując platformę tworzą dostępny świat gier dla osób z niepełnosprawnościami umożliwiając czerpanie pogłębionej satysfakcji z gier na konsoli. Jesteśmy wdzięczni za możliwość przetestowania kontrolera Access, a otrzymany od Sony Interactive Entertainment sprzęt do sali VR w Centrum Aktywnej Rehabilitacji Fundacji Avalon pozwoli nam jeszcze mocniej aktywizować osoby z niepełnosprawnościami.”

– mówi Marcin Podstawka, Główny Specjalista ds. Fundraisingu Fundacji Avalon.

Sony Interactive Entertainment – informacje

Uznawana za światowego lidera rozrywki interaktywnej i cyfrowej firma Sony Interactive Entertainment (SIE) jest odpowiedzialna za markę PlayStation® i związaną z nią rodziną produktów i usług. Innowacyjne rozwiązania PlayStation są dostępne na rynku od chwili premiery oryginalnego systemu PlayStation, która miała miejsce w Japonii w 1994 roku. Rodzina produktów i usług PlayStation obejmuje PlayStation®4, PlayStation®VR, PlayStation®Vita, PlayStation®3, PlayStation™Store, PlayStation®Plus, PlayStation™Video, PlayStation™Music, PlayStation™Now, PlayStation™Vue oraz cenione gry PlayStation oferowane przez firmę SIE Worldwide Studios. Firma SIE, której główna siedziba znajduje się w kalifornijskim San Mateo, jest należącą w całości do Sony Corporation filią tej firmy, prowadzącą działalność na całym świecie i mającą siedziby lokalne w Kalifornii, Londynie i Tokio.


 

Źródło: materiały nadesłane