Soudal wspiera Rajd Gorących Serc. To inicjatywa powstała z myślą o miłośnikach sportu z niepełnosprawnościami

9 września 2023 roku na Mazowszu wystartuje Rajd Gorących Serc – charytatywny rajd rowerowy wokół Warszawy, który łączy aktywność sportową i pomaganie osobom z niepełnosprawnościami. Organizatorami wydarzenia są firmy CFE, Soudal, Majaland  oraz Momentum Capital.
Rajd Gorących Serc jest inicjatywą powstałą z myślą o usuwaniu barier, z jakimi borykają się miłośnicy sportu z niepełnosprawnościami. Dla uczestników wydarzenia zaplanowano trzy malownicze trasy rowerowe wokół Warszawy: dwie wyczynowe o dystansie 300 km i 200 km oraz trasę honorową o dystansie 50 km. W rajdzie może wziąć udział każdy – indywidualnie lub drużynowo – wnosząc odpowiednią opłatę. Zgromadzone środki zostaną przekazane organizacjom, które w ramach swojej misji wspierają osoby z niepełnosprawnościami w uprawianiu kolarstwa i innych dyscyplin sportowych poprzez m.in. organizację treningów oraz zapewnienie rehabilitacji i dostępu do odpowiedniej infrastruktury. Głównym celem beneficjentów jest zakup pojazdów dostosowanych do transportu swoich podopiecznych i niezbędnego sprzętu.
Rajd Gorących Serc jest współorganizowany przez firmę Soudal – jednego z czołowych producentów materiałów chemii budowlanej na świecie oraz sponsora profesjonalnej drużyny kolarskiej Soudal Quick-Step. Soudal od wielu lat podejmuje i wspiera działania ukierunkowane na popularyzację zawodowego i amatorskiego kolarstwa w Polsce, identyfikując się z promowanymi w sporcie wartościami: wytrwałością, zaangażowaniem i odważnym pokonywaniem przeszkód.
Więcej informacji na temat zasad uczestnictwa w Rajdzie Gorących Serc oraz przygotowanych tras można znaleźć na stronie wydarzenia: https://rajdgoracychserc.pl/


 

Źródło: inf. pras.