Są nowi sygnatariusze Partnerstwa na Rzecz Dostępności

W dniu dzisiejszym odbyło się kolejne spotkanie sygnatariuszy Partnerstwa na Rzecz Dostępności, do którego przystąpiło osiem nowych podmiotów.
Jednym z uczestników konferencji był przedstawiciel firmy Effimpro TechMed, który opowiedział o ich innowacyjnym modelu wypożyczalni skuterów elektrycznych dla osób z niepełnosprawnościami. Firma ta postawiła na stworzenie dostępnego, elastycznego systemu, który umożliwia użytkownikom wypożyczenie skutera elektrycznego, idealnego rozwiązania dla osób o ograniczonej mobilności.
Model działania tej wypożyczalni opiera się na lokalnych strefach mobilności. Każda taka strefa jest wyposażona w trzy lub cztery skutery elektryczne, które są dostępne dla mieszkańców regionu. System ten jest prosty i oparty na umowach, a użytkownicy korzystają z wyznaczonych godzin w określonych strefach. Dzięki lokalizatorowi GPS i systemowi aktywacji za pomocą zdalnego systemu identyfikacji RFID, skutery są łatwo dostępne i bezpieczne w użytkowaniu.
Inny uczestnik konferencji, firma Kinaole, prezentowała swoje pomysły z zakresu projektowania uniwersalnego i inkluzywnego. Firma specjalizuje się w tworzeniu produktów cyfrowych dostosowanych dla różnych grup, z naciskiem na dostępność i inkluzję. Ich projekty uwzględniają potrzeby osób z niepełnosprawnościami od samego początku procesu projektowego.
Jednym z ich unikalnych produktów jest „Unbounded Way,” który wspiera restauracje w zapewnianiu dostępu do swojego menu osobom z niepełnosprawnościami. Dzięki menu możliwym do odczytania za pomocą QR-code na własnym telefonie, osoby z niepełnosprawnościami mogą swobodnie przeglądać dostępne potrawy i wybierać dania, które spełniają ich kryteria.
Kinaole oferuje także serwis, który wspiera obsługę restauracji w komunikacji z osobami głuchymi. Dzięki zestawowi filmików z przykładowymi zdaniami, obsługa może efektywnie komunikować się z klientami z dysfunkcją słuchu.
Spotkanie Partnerstwa na Rzecz Dostępności było doskonałą okazją do zaprezentowania innowacyjnych projektów i rozwiązań, które mają na celu poprawę jakości życia osób z niepełnosprawnościami. Firmy takie jak Effimpro TechMed i Kinaole pokazują, że dostępność i inkluzja mogą i powinny być priorytetami w dzisiejszym świecie.