Małopolska Zaprasza: Pierwszy Festiwal Kultury Wrażliwej już 24 Września

24 września to dzień, na który od dawna czekała Małopolska i wszyscy miłośnicy kultury, niezależnie od swoich indywidualnych potrzeb i ograniczeń. Właśnie tego dnia rozpoczyna się pierwszy Festiwal Kultury Wrażliwej, organizowany na szeroką skalę w tej malowniczej części Polski. To wydarzenie bez precedensu, które pokazuje, że kultura jest dostępna dla każdego.
Festiwal jest efektem długoletniego programu „Małopolska. Kultura Wrażliwa,” realizowanego od 2016 roku przez Departament Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. Jednak to Małopolski Instytut Kultury w Krakowie jest bezpośrednim organizatorem tego wydarzenia, które ma na celu zwiększenie otwartości i dostępności kultury dla osób z niepełnosprawnościami.
23 instytucje kultury i galeria BWA włączają się do festiwalu
Festiwal Kultury Wrażliwej zapewni nam dziesięć dni pełnych wrażeń i emocji. W tym czasie aż 23 instytucje kultury z województwa małopolskiego oraz galeria BWA, wspierana finansowo przez Województwo, zaprezentują swoje unikalne programy. To będzie okazja do eksploracji sztuki, teatru, kina, muzyki i warsztatów.
Dostępność kultury dla każdego
Dostęp do kultury jest prawem każdego człowieka, a nie przywilejem. Właśnie dlatego Festiwal Kultury Wrażliwej jest tak ważnym wydarzeniem. Iwona Gibas z Zarządu Województwa Małopolskiego podkreśla: „Dzięki udziałowi w festiwalu każdy może przekonać się, że kultura jest na wyciągnięcie ręki i w całej Małopolsce każdy znajdzie coś dla siebie.”
Zaplanuj swój udział
Festiwal rozpocznie się 24 września i potrwa aż do 4 października. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, sprawdź szczegółowy program i informacje na oficjalnej stronie festiwalu. Nie przegap tej wyjątkowej okazji, by zanurzyć się w świat kultury, który jest teraz dostępny dla wszystkich, bez wyjątku. Niech Festiwal Kultury Wrażliwej stanie się symbolem otwartości i akceptacji dla wszystkich miłośników sztuki i kultury.


 

Źródło: Malopolska.pl