Tragiczny wypadek busa przewożącego osoby z niepełnosprawnościami na autostradzie A4 w Rudnej Małej

Policjanci prowadzą intensywne dochodzenie w sprawie tragicznego wypadku, który miał miejsce dziś rano, około godziny 8:30 na autostradzie A4, na wysokości Rudnej Małej. Kolizja między autobusem a samochodem osobowym bmw skończyła się niestety dwoma ofiarami śmiertelnymi oraz ranami dla 12 osób.
W chwili wypadku, autostrada A4 była całkowicie zablokowana w kierunku Przemyśla, co spowodowało znaczne utrudnienia w ruchu. Ruch od Krakowa w stronę Ropczyc został przekierowany na drogę krajową nr 94.
Według wstępnych ustaleń, kierowca autobusu marki Iveco, przewożącego osoby z niepełnosprawnością, zderzył się z bmw, które poruszało się lewym pasem. W wyniku zderzenia autobus dachował i zatrzymał się na barierach oddzielających pas zieleni od autostrady. W autobusie podróżowało 15 osób, w tym 11 osób z niepełnosprawnością oraz 3 opiekunów. Dwójka pasażerów zginęła niestety na miejscu, a pozostałych 12 zostało rannych i przetransportowanych do szpitali.
Na szczęście, kierowcy obu pojazdów nie doznali poważniejszych obrażeń. Zostali poddani badaniom na zawartość alkoholu i innych substancji, aby wykluczyć wpływ na przebieg tragicznego zdarzenia.
Kapitan Jan Czerwonka z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie potwierdził, że w autobusie podróżowały osoby z niepełnosprawnością, a w samochodzie osobowym bmw znajdowała się jedna osoba. To nie tylko smutny dzień dla rodzin ofiar wypadku, ale także dla wszystkich świadków tego tragicznego zdarzenia.


 

Źródło: Policja Podkarpacka