Żałoba w Dębicy po wypadku busa z niepełnosprawnymi na autostradzie A4

Miniony piątek przyniósł dramatyczną kolizję na autostradzie A4, która miała miejsce około godziny 8:30 na wysokości Rudnej Małej. W wyniku zderzenia autobusu przewożącego osoby niepełnosprawne oraz samochodu osobowego marki BMW niestety zginęły dwie osoby, a dwanaście innych odniosło rany.
W chwili wypadku, autostrada A4 była całkowicie zablokowana w kierunku Przemyśla, co spowodowało znaczne utrudnienia w ruchu. Ruch od Krakowa w stronę Ropczyc został przekierowany na drogę krajową nr 94. Tragiczna kolizja miała miejsce w autobusie, którym podróżowały osoby niepełnosprawne, w towarzystwie swoich opiekunów.
Miejscowość, z której pochodzili pasażerowie autobusu, ogłosiła 3-dniową żałobę w geście wsparcia dla rodzin ofiar. Burmistrz Dębicy ogłosił żałobę w dniach od 22 września do 24 września 2023 roku. Jest to wyraz solidarności z tymi, którzy stracili swoich bliskich w tragicznym wypadku.
Władze miasta Dębicy złożyły kondolencje dla rodzin ofiar i wszystkich poszkodowanych. W geście żałoby przed Urzędem Miejskim w Dębicy flagi zostały opuszczone do połowy masztu. Dodatkowo, zaplanowane wydarzenia rozrywkowe organizowane przez samorząd miejski oraz jednostki organizacyjne Miasta Dębicy zostały odwołane.
Burmistrz Dębicy podkreślił, że całe miasto jest zjednoczone w bólu i smutku z rodzinami ofiar oraz wszystkimi, którzy ucierpieli w wyniku tego tragicznego wypadku. Wszystkie dostępne środki wsparcia są udostępniane rodzinom dotkniętym tą tragedią.


 

Źródło: UM Dębica / Mir.org.pl