Indie: Restauracja 'Guru Krupa’ w Indore wprowadza Menu w Alfabecie Braille’a dla Osób Niewidomych

Restauracja „Guru Krupa” w Indore, w stanie Madhya Pradesh, wprowadziła menu w alfabecie Braille’a, aby umożliwić klientom niewidomym samodzielne wybieranie potraw. Ta nowość ma na celu zwiększenie niezależności osób niewidomych i zapewnienie im pełnego doświadczenia gastronomicznego.
Grupa młodych przedsiębiorców z Confederation of Indian Industry’s Young Indians wystąpiła z inicjatywą, której realizacja stała się możliwa dzięki współpracy z właścicielami restauracji. Pomysł na menu w alfabecie Braille’a narodził się po rozmowach z restauratorami, którzy z entuzjazmem przyjęli tę inicjatywę.
Bhavna Ganediwal, przewodnicząca grupy Young Indian Group, wyjaśniła:

„Zaprosiliśmy dzisiaj niewidome dzieci z organizacji 'Mahesh Drishtihin Kalyan Sangh’, aby mogły zjeść w restauracji. Dostarczyliśmy im menu w alfabecie Braille’a. Te specjalne karty są teraz dostępne w tej restauracji, aby służyć osobom niewidomym.”

Menu w alfabecie Braille’a zostało specjalnie zamówione z miasta Chandigarh i będzie również dostarczane do innych restauracji, które zobowiązały się do wprowadzenia tych kart. Bhavna Ganediwal dodała:

„Osoby niewidome zyskają pewność siebie i poczucie własnej godności, wiedząc, że nie będą zależne od nikogo, aby zamówić jedzenie w restauracji. Zamierzamy wdrożyć tę inicjatywę również w innych miastach.”

Właściciel restauracji „Guru Krupa” podkreślił, jak bardzo entuzjastycznie przyjął ten pomysł. Powiedział:

„Grupa Young Indians Group zwróciła się do nas z pomysłem stworzenia menu w alfabecie Braille’a. Byliśmy bardzo podekscytowani. Dotąd nie mieliśmy takiej możliwości. Ani też nigdy o tym nie myśleliśmy. Zamierzamy wprowadzić to rozwiązanie we wszystkich naszych siedmiu restauracjach. Dziś, kiedy zobaczyliśmy dzieci składające zamówienia, czytając menu w alfabecie Braille’a, byliśmy bardzo szczęśliwi. Każdy właściciel restauracji powinien podchwycić ten pomysł.”


 

Źródło: Pratidintime.com