Indie: Naukowcy opracowali nowatorski smartwatch dla osób niewidomych i niedowidzących

 

 

Opracowany przez IIT Kanpur smartwatch dla osób niewidomych i niedowidzących ma dotykowy interfejs, który wyświetla informacje za pomocą wibracji.
Indyjski Instytut Technologiczny (IIT), Kanpur, ogłosił sfinalizowanie pracy nad najnowszą wersją smartwatcha opracowywanego dla osób niewidomych i niedowidzących. „Dotykowy inteligentny zegarek” powstał w Narodowym Centrum Elastycznej Elektroniki (NCFlexE) dzięki pracy profesora Siddhartha Panda i Vishwaraja Srivastava.
Na czym polega fenomen tego cuda?
Ten haptyczny zegarek pozwala niewidomemu użytkownikowi na prawidłowe odczytanie czasu za pomocą dotyku. Informacja o aktualnym czasie przekazywana jest użytkownikowi za pomocą wibracji. Zegarek nie ma ruchomych części, takich jak wskazówki godzinowe i minutowe, i, w przeciwieństwie do niektórych alternatyw, nie opiera się na komunikatach głosowych, co zapewnia większą prywatność osobie z niego korzystającej.
Tarcza składająca się z dotykowych znaczników godzin oraz wibracyjny system sygnalizacji tworzą interfejs do odczytywania aktualnego czasu, wyczuwania liczb i wyboru zainstalowanych aplikacji. Czujniki, takie jak fotopletyzmografia (PPG), pomagają określić takie rzeczy, jak tętno i saturację tlenem, a akcelerometr pomaga śledzić codzienną aktywność.


 

Źródło: Swarajyamag.com