Przeglądarka 149/18.01.2022

Sexworkerka opowiada o tym, jak wygląda seks z osobą z niepełnosprawnościami

30-letnia pracownica seksualna założyła konto na TikToku, aby przełamać tabu wokół osób niepełnosprawnych i seksu. Kobieta chce, aby jej filmy zachęcały ludzi do większej otwartości i zrozumienia w kwestii seksu osób z niepełnosprawnościami.
Olive Pearl, sex workerka pochodząca z Niemiec, ale obecnie mieszkająca w Melbourne, postanowiła przełamać piętno wokół seksu osób niepełnosprawnych. Wraz ze swoim klientem, Gavinem Thorneycroftem, który żyje z porażeniem mózgowym, kobieta opowiada na TikToku, że uprawianie wspaniałego seksu jest dla nich proste – muszą tylko zmienić kilka rzeczy.
Czytaj całość na Ofeminin.pl

Walczy o dobro niewidomych synków. Okrucieństwo urzędników nie zna granic

Natalia Węgrzyn jest mamą pięcioletnich niewidomych bliźniaków. Chłopcy stracili wzrok z powodu ciężkiej i nieuleczalnej choroby genetycznej. W rozmowie z WP Kobieta mama chłopców mówi o „uzdrawianiu” tzw. metodą urzędniczą.
Justyna Sokołowska: Wiktor i Igor mają pięć lat, a za sobą wiele pobytów szpitalu, niekończących się badań. W wieku dwóch lat stracili wzrok, choć po urodzeniu nic nie zapowiadało problemów…
Natalia Węgrzyn: Tak, ciąża przebiegała wręcz książkowo. Dla mnie i dla męża to była ogromna radość. Dopiero nadciśnienie tętnicze na koniec ciąży zaniepokoiło lekarzy, ale to była jedyna taka sytuacja. Chłopcy urodzili się w 35. tygodniu ciąży, dostali 9 punktów w skali Apgar. Przez pierwszy rok rozwijali się prawidłowo. Nie mieli nawet kataru.
Czytaj całość na WP.pl

„Niewidomy” Włoch jeździł na skuterze. Teraz musi zwrócić pobierany od 13 lat zasiłek

Pewien mężczyzna z Palermo przez lata otrzymywał państwowy zasiłek z powodu ślepoty. Ale okazało się, że utrata wzroku nie przeszkadzała mu w jeździe na skuterze oraz prowadzeniu samochodu.
Trzynastka okazała się pechowa. Właśnie tyle lat Sycylijczyk pobierał świadczenia dla osoby niewidomej. W sumie otrzymał ponad 170 tys. euro, które będzie musiał teraz zwrócić. Nie licząc kary, jaka zostanie zasądzona przez sąd.
Czytaj całość na Scigacz.pl

Było bicie i kopanie niepełnosprawnych. Teraz przymuszają do masowania?

Czy w Domu Pomocy Społecznej w Krasnymstawie dochodzi do aktów przemocy i znęcania się nad pensjonariuszami?
Takie sytuacje w żadnym domu pomocy społecznej, a zwłaszcza w takich, do których trafiają osoby z niepełnosprawnością umysłową, całkowicie bezbronne, nigdy nie powinny mieć miejsca. Niestety, w krasnostawskiej placówce nie dzieje się najlepiej. W podległym starostwu DPS doszło do aktów przemocy.
Czytaj całość na Nowytydzien.pl

„Watykan dla wszystkich”: aplikacja dla niepełnosprawnych

Watykańska Dykasteria ds. Komunikacji oferuje aplikację mobilną dostarczającą osobom z niepełnosprawnością sensoryczną informacji na temat działalności Papieża i życia Kościoła. Jest ona częścią projektu „Bez Wyjątków”, który został zainicjowany na Wielkanoc w tym roku.
Aplikacja „Watykan dla wszystkich” została stworzona przez Dykasterię ds. Komunikacji Stolicy Apostolskiej z myślą o osobach z niepełnosprawnością komunikacyjną i wzrokową. Zapewnia dostęp do informacji o audiencjach generalnych, modlitwie Anioł Pański i innych wydarzeniach papieskich. Za pomocą języka migowego (włoskiego, angielskiego i amerykańskiego) oraz treści, z których mogą korzystać osoby niewidome i niedowidzące, aplikacja umożliwia otrzymywanie bieżących informacji o Papieżu Franciszku, Watykanie i Kościele na całym świecie.
Czytaj całość na Vaticannews.va

Dlaczego platformy społecznościowe dedykowane niewidomym to zły pomysł?

Inspiracją do niniejszego artykułu jest felieton pana redaktora Grzegorza Dudzińskiego – prezesa fundacji Światłownia w Bydgoszczy również piszącego felietony na łamach Tygodnika Bydgoskiego. Mój artykuł nie będzie jednak nawiązywał wprost do felietonu redaktora Dudzińskiego, bowiem jest o czymś zupełnie innym, ale również o pewnej sprawie dotyczącej osób niewidomych, a inspiracja polega na tym, że redaktor Dudziński napisał swój felieton na 13 listopada, czyli międzynarodowy dzień niewidomych.
Czytaj całość na Pressmania.pl

Niewidoma studentka dostała główną rolę w nowym serialu Netfliksa

Tysiące aktorek ubiegało się o rolę niewidomej bohaterki serialu opartego na podstawie nagrodzonej Pulitzerem powieści „Światło, którego nie widać” autorstwa Anthony’ego Doerra. Ale gwiazdą produkcji przygotowywanej przez platformę streamingową Netflix została Aria Mia Loberti – niewidoma studentka bez doświadczenia aktorskiego. Decyzję twórców serialu chwalą organizacje walczące o prawa osób z niepełnosprawnościami.
Czytaj całość na Radio.opole.pl

Niemcy: TK zdecydował na korzyść niepełnosprawnych pacjentów w przypadku tzw. triażu

Trybunał Konstytucyjny RFN ogłosił, że ustawodawca powinien „natychmiast podjąć środki ostrożności”, by chronić osoby niepełnosprawne w przypadku tzw. triażu w szpitalach. Skargę do TK złożyło dziewięć osób niepełnosprawnych i osłabionych z powodu chorób, które obawiały się, że bez odpowiedniego przepisu zostaną odrzucone przez lekarzy jako pacjenci „mniej rokujący”.
Czytaj całość na WNP.pl