To już dziś finałowy koncert II Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Osób Niewidomych – Opole 2021. Będzie transmisja online

Dziś o godzinie 17:00 w Filharmonii Opolskiej rozpocznie się finałowy koncert II Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Osób Niewidomych – Opole 2021. Wystąpi w nim 15 wykonawców. Każdemu wykonawcy będzie towarzyszyć 18 muzyków, Filharmoników Opolskich. W czasie koncertu profesjonalne Jury wyłoni trzech wykonawców, którzy będą reprezentować Polskę na piątym, międzynarodowym festiwalu dla osób niewidomych organizowanym przez Lions Club w Krakowie (5th Lions World Song Festival for the Blind).
Niestety, w tym roku Festiwal się nie odbędzie, ale zostanie zorganizowany w 2022 r.
Orkiestrę poprowadzi Szymon Makowski, jeden z najbardziej obiecujących a jednocześnie już niezwykle doświadczonych polskich dyrygentów młodego pokolenia. Już w trakcie studiów uczestniczył w wielu kursach mistrzowskich w Polsce i Europie, prowadzonych przez wybitnych profesorów takich jak Jose Miguel Rodilla Tortajada (Murcia), Gabriel Chmura (Kraków) czy Alexander Polishchuck (Faro).
Wydarzenie będzie transmitowane na Facebooku Opolskiego Okręgu Polskiego związku Niewidomych. Aby dołączyć do transmisji, wystarczy kliknąć tutaj.