I Ogólnopolski Przegląd Piosenki Osób Niewidomych – Opole 2019

Termin i miejsce wydarzenia:
04.09.2019 (środa), godz. 10:00
Sala Kameralna Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu
ul. Piastowska 14A
45-082 Opole
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, bezpłatne wejściówki można odebrać w Opolskim Biurze Polskiego Związku Niewidomych przy ulicy Kościuszki 25/1 w dni robocze w godzinach 09:00-14:00.


 

Polski Związek Niewidomych zaprasza na koncert I Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Osób Niewidomych, który odbędzie się w Sali Kameralnej Narodowego Centrum Polskiej Piosenki przy ul. Piastowskiej 14A w Opolu w dniu 04.09.2019 r. od godziny 10:00 do 14:00.
W czasie koncertu wystąpi 15 wykonawców, którzy zostali zakwalifikowani przez Komisję złożoną z pracowników Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu spośród 42 nadesłanych zgłoszeń z terenu całej Polski. Wybór był bardzo trudny, ponieważ nadesłano wiele nagrań na wysokim i bardzo wysokim poziomie artystycznym.
W czasie koncertu profesjonalne Jury wyłoni trzech wykonawców, którzy będą reprezentować Polskę na czwartym, międzynarodowym festiwalu dla osób niewidomych organizowanym przez Lions Club w Krakowie (4th Lions World Song Festival for the Blind), który odbędzie się w dniach 14-16 listopada 2019 r.
Warto wspomnieć, ze w skład Jury, które będzie oceniać wykonawców w czasie koncertu finałowego Przeglądu Piosenki w naszym mieście, wejdą:

  1. – Wacław Masłyk – piosenkarz i kompozytor, członek zespołu Partita;
  2. – Marek Piekarczyk – niekwestionowana legenda polskiego rocka, frontman zespołu TSA;
  3. – Jarosław Wasik – piosenkarz, autor tekstów i kompozytor, wykonujący utwory z nurtu piosenki literackiej. Od 2013 r. dyrektor Muzeum Piosenki Polskiej w Opolu.

Koncert poprowadzi Basia Beuth – doświadczony konferansjer, wokalistka oraz autorka piosenek oraz muzycznej audycji „Dobre granie ekstra” w Radiu Opole.