Grudziądz: Znamy laureatów Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Artystów Niepełnosprawnych

Przez ostatnie dni artyści z całej Polski gościli w Grudziądzu. Uczestniczyli oni w tegorocznej edycji przeglądu OPTAN. Przedsięwzięcie od dwudziestu trzech lat integruje środowisko osób niepełnosprawnych oraz rozwija i pogłębia ich zainteresowania artystyczne.
Jury oceniało dokonania artystów w trzech kategoriach: plastycznej, piosenkarskiej i recytatorskiej.
Zwycięzcy w każdej z kategorii zostali ogłoszeni podczas wczorajszej uroczystej gali.

– To twórczość jest tym co nas prowadzi, daje inspirację i natchnienie. Dzieła innych otwierają nas na świat, nadają sens naszemu życiu. (…) Jest to możliwe dzięki takim jak Wy. Każdy z Was otrzymał szczególny i wyjątkowy dar, którym chce dzielić się z innymi

– mówiła wiceprezydent Grudziądza Róża Lewandowska.
W konkursie plastycznym „Radość tworzenia radością życia” pierwszą nagrodę zdobyła Małgorzata Wasążnik. Drugie miejsce zajęła Krystyna Woch-Majchrzak. Natomiast trzecie miejsce zdobył Henryk Ciesielski. Wyróżnienie w konkursie plastycznym otrzymał Waldemar Pyra.
Konkurs recytatorski „Widzimy ten sam świat” wyłonił następujących artystów: pierwsze miejsce otrzymała Magdalena Maternicka, drugie Iwona Piendyk, natomiast trzecie Wiktoria Giec.
W konkursie wokalnym „Latarnia” pierwsze miejsce zajęła Agnieszka Seweryniak. Drugie miejsce zdobyła Ewa Domańska, a trzecie Wojciech Ławnikowicz. Wyróżnienia w tej kategorii trafiły do Bartosza Dula, Sylwii Paszkiewicz-Garczarek, Mileny Jakubowskiej i Barbary Bandurskiej.
Grand Prix Przeglądu zdobyła Milena Wiśniewska. Nagrodę w wysokości 1000 euro ufundowało Stowarzyszenie Artystów Wykonawców SAWP.


 

Źródło: UM Grudziądz