Koncert „Wsłuchiwać się w Papieża” – informacje praktyczne dla uczestników i transmisja z audiodeskrypcją

2 czerwca o godzinie 20.30 na placu Piłsudskiego w Warszawie odbędzie się wyjątkowy koncert pt. „Wsłuchiwać się w Papieża”, poświęcony postaci Jana Pawła II. 40 lat temu papież Jan Paweł II udał się z pierwszą pielgrzymką do ojczyzny. Jego wizyta była znacząca dla kolejnych ważnych wydarzeń w Polsce. Jan Paweł II odegrał niebagatelną rolę w procesie pokojowego oswobodzenia Polski spod radzieckich wpływów. To właśnie jego pierwsza pielgrzymka do ojczyzny po wyborze na papieża była jednym z przełomowych wydarzeń tamtych czasów, iskrą, od której zapalił się płomień wolności.
Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi!– te słowa Papieża Polaka czterdzieści lat temu odbiły się szerokim echem w sercach rodaków i tchnęły w nie nadzieję, że nasz kraj po raz kolejny może podnieść się i uwolnić od komunizmu. W czterdziestą rocznicę tej wizyty, na placu Piłsudskiego w Warszawie, gdzie nasz Papież przemawiał także i w czerwcu 1979 roku, obejrzymy wyjątkowe widowisko – koncert poświęcony postaci Jana Pawła II i jego pierwszej pielgrzymce do kraju.

Dojazd

Ze względu na masowy charakter plenerowy imprezy, organizatorzy nie zapewniają miejsc parkingowych. Koncert „Wsłuchiwać się w Papieża” odbędzie się na placu Piłsudskiego w samym centrum Warszawy. Jest to dobrze skomunikowany punkt, dlatego zalecamy uczestnikom koncertu przybycie na miejsce za pośrednictwem komunikacji miejskiej – w okolicy znajdują się liczne przystanki autobusowe, a także stacje metra Ratusz-Arsenał oraz Świętokrzyska.

Kontrola bezpieczeństwa

Wstęp na koncert jest otwarty i darmowy, jednak uczestnicy będą musieli przejść przez kontrolę bezpieczeństwa. Zakazane jest wnoszenie przedmiotów niebezpiecznych, łatwopalnych, wybuchowych i broni. Na teren imprezy nie będzie można wnieść płynów i napojów w opakowaniach szklanych lub puszkach metalowych, zabrania się także wnoszenia i spożywania alkoholu, środków odurzających i psychoaktywnych. Osoby w stanie nietrzeźwym nie będą wpuszczane i będą usuwane z terenu imprezy.
Uczestnicy imprezy zobowiązani są do przestrzegania zasad poszanowania mienia publicznego i bezwzględnego zastosowania się do wskazań i poleceń służb porządkowych organizatora imprezy oraz osób odpowiedzialnych za imprezę. Wszyscy uczestnicy koncertu w wypadku zdarzeń nadzwyczajnych są zobowiązani zastosować się do poleceń przekazywanych przez organizatora imprezy (przy użyciu nagłośnienia), bądź pracowników służb porządkowych.

TRANSMISJA KONCERTU „WSŁUCHIWAĆ SIĘ W PAPIEŻA”

Koncert będzie transmitowany w TVP 1, Super Polsacie, Polsacie Rodzina, TV Trwam oraz w radiowej Jedynce, Radiu Wnet, Radiu Plus. Podczas koncertu widzowie na placu Piłsudskiego oraz przed telewizorami, jak i słuchacze przed radioodbiornikami usłyszą utwory ważne i znaczące dla historii Polski, a także te szczególnie ukochane przez Jana Pawła II.

KONCERT „WSŁUCHIWAĆ SIĘ W PAPIEŻA” DOSTĘPNY DLA WSZYSTKICH

Aby dać wszystkim możliwość uczestniczenia w koncercie, Biuro Programu „Niepodległa” przygotowało wiele udogodnień dla osób z niepełnosprawnościami.

AUDIODESKRYPCJA

Podczas całego wydarzenia, na stronie www.niepodlegla.gov.pl dostępna będzie transmisja wideo na playerze z możliwością włączenia i/lub wyłączenia audiodeskrypcji (audiodeskrypcja będzie sygnałem domyślnym). Sygnał z AD będzie też dostarczany radiowo na samym koncercie na placu Piłsudskiego (95,1 mhz).

WYNIESIONA PLATFORMA

Osoby poruszające się na wózkach będą mogły skorzystać z podwyższenia o wymiarach 10 na 10 metrów i wysokości jednego metra, do którego będzie prowadziła pochylnia o kącie nachylenia nie większym niż 5%.

TOALETY

W ciągu ogólnodostępnych, przenośnych toalet znajdą się również toalety dostępne dla osób z niepełnosprawnością oraz dla rodziców z dziećmi (z przewijakiem).

KOORDYNACJA DZIAŁAŃ DOSTĘPNOŚCIOWYCH

Biuro Programu „Niepodległa” wspierają partnerzy społeczni. W przypadku pytań dotyczących rozwiązań dla osób z niepełnosprawnością zachęcamy do kontaktu mailowego pod adresem fundacja@polskabezbarier.org lub telefonicznego pod numerem 790-494-794.