Przeglądarka 114/07.04.2021

Twój 1 procent podatku to dla nas setki możliwości!

Wypełnij Twój e-PIT i przekaż nam 1 procent podatku! Masz na to czas do 30 kwietnia!
Twój e-PIT to zeznanie podatkowe PIT-28, PIT-36, PIT-37 lub PIT-38
Od 1 lutego 2021 roku Twój e-PIT znajdziesz w e-Urzędzie Skarbowym.
Zaloguj się i wpisz nasz numer KRS: 0000662293
Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Niepełnosprawny pasażer wyrzucony z pociągu PKP! To znany polityk i aktywista. „Zostałem SIŁOWO wyniesiony”

Bawer Aondo-Akaa, znany polityk i działacz na rzecz osób niepełnosprawnych, został wyrzucony z pociągu PKP. Jak twierdzi, użyto wobec niego siły, bo „obsługa nie życzyła sobie pasażera z niepełnosprawnością”. Rozpętała się niemała afera! PKP wydało już oświadczenie w tej sprawie, w którym tłumaczy przyczynę wyproszenia polityka z pociągu.
Czytaj całość na SE.pl

Niewidomi narciarze, to coś czego na co dzień nie spotykamy.

“Osoby pełnosprawne czy niepełnosprawne, mają tą samą potrzebę
realizacji siebie w różnych aspektach, na różnych polach. Czy to będzie
narciarstwo czy bieganie czy inne formy rekreacji czy sportu, każdy
siebie jakoś inaczej realizuje” – mówi Agnieszka  Majnusz, która wraz ze
Sławomirem Cywką gości w kolejnej audycji z cyklu “Czas na Społeczeństwo”.
Czytaj całość na Infokatowice.pl

Liczba rencistów zmniejszyła się aż o połowę!

Maleje liczba rencistów. Tylko w ciągu ostatniego roku liczba osób pobierających renty z tytułu niezdolności do pracy skurczyła się o 37 tysięcy! Czy to oznacza, że mimo pandemii stan zdrowia Polaków się aż tak poprawił? Nie. Z roku na rok liczba rencistów systematycznie topnieje, bo o świadczenie jest trudno. I może być jeszcze trudniej. Rząd finiszuje właśnie prace nad reformą orzecznictwa.
Czytaj całość na Fakt.pl

UTOPIŁ swoje niepełnosprawne dzieci dla pieniędzy, dostał 212 LAT

Finał szokującego procesu w Los Angeles! Ali Elmezayen (45 l.) został skazany na dożywocie za niewiarygodną zbrodnię, której dopuścił się jeszcze w 2015 roku. Rozmyślnie wjechał wówczas samochodem do oceanu w porcie, podczas gdy w pojeździe byli także jego była żona i ich dwóch niepełnosprawnych synów. Chciał upozorować wypadek, by pobrać gigantyczną kwotę odszkodowania z polisy na życie dzieci. Zgodnie z planem zdołał wydostać się z auta, ale jego żonę ocalili rybacy. Dwóch synów w wieku 8 i 13 lat utonęło, byli przypięci pasami w samochodzie.
Czytaj całość na SE.pl

NATALIA PARTYKA W „GALI” o dyskryminacji z powodu niepełnosprawności: „To bolało, ale też dawało siłę, kopniaka, że potrafię, że umiem, że dam radę”

Natalia Partyka od dziecka realizuje swoje cele i marzenia, traktując niepełnosprawność jako motor do działania. W najnowszej „Gali” zdradza, czym jest dla niej sukces i co robi, kiedy opuszcza salę treningową.
Natalia Partyka w najnowszym wydaniu magazynu „Gala” opowiada o swojej drodze na szczyt. Bohaterka cyklu „Zbliżenia” w rozmowie z Damianem Gajdą szczerze i bez lukru zdradza, jak to jest być niepełnosprawną wśród pełnosprawnych sportowców.
Czytaj całość na Gala.pl

JAKIE INFORMACJE O STANIE ZDROWIA NIEPEŁNOSPRAWNYCH POWINNI ZNAĆ PRACODAWCY?

– Obowiązujące przepisy prawa prowadzą do istotnej, niczym nieuzasadnionej ingerencji w prywatną sferę życia osób niepełnosprawnych – uważa dr Wojciech Rafał Wiewiórowski, Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych (GIODO).
Zobowiązują one osoby niepełnosprawne do ujawniania informacji o stanie zdrowia lub o określonych schorzeniach zarówno obecnym, jak i potencjalnym pracodawcom.
Czytaj całość na Wartowiedziec.pl