Przeglądarka 130/27.07.2021

Konflikt w Zakładzie Aktywności Zawodowej w Białych Błotach. Krzyki, wulgaryzmy, straszenie zwolnieniem…

Straszenie zwolnieniem, krzyki, wulgaryzmy, naruszenie nietykalności, tak – zdaniem pracowników, w dużym skrócie – ma wyglądać praca w Zakładzie Aktywności Zawodowej w Białych Błotach. Pracownicy o łamaniu przepisów powiadomili naszą redakcję. Wójt gminy nie chciał zabrać głosu przed kamerą, ale jak nas poinformowano sprawę zbada zewnętrzny audytor.
Czytaj całość na TVP.pl

SoftCream Software zajmie się monitorowaniem serwisów www dla Kancelarii Premiera

Spółka zajmie się utworzeniem programu służącego do stałego, automatycznego, działającego w sposób ciągły, wykrywania błędów dostępności cyfrowej stron internetowych podmiotów publicznych.
Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 12 kwietnia 2012 roku w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, serwisy administracji publicznej muszą być dostosowane do potrzeb obywateli niepełnosprawnych zgodnie z międzynarodowym standardem WCAG 2.1.
Czytaj całość na Wirtualnemedia.pl

Złamał turystce oczodół, kobieta straciła wzrok. Nie poniesie konsekwencji?

W lipcu ubiegłego roku w centrum Warszawy rozegrały się szokujące sceny. Będący pod wpływem środków odurzających 35-letni Eryk G. zachowywał się agresywnie i zaczepiał ludzi, by w końcu bez powodu brutalnie zaatakować 42-letnią turystkę. Potężny cios nie tylko zwalił kobietę z nóg, ale także spowodował złamanie oczodołu i utratę wzroku w lewym oku. Biegli stwierdzili niedawno, że mężczyzna był niepoczytalny w momencie zdarzenia, a prokuratura wystąpiła o umorzenie postępowania i izolowanie 35-latka w zakładzie psychiatrycznym. Zbigniew Ziobro polecił Prokuraturze Krajowej zbadanie akt śledztwa i dokonanie oceny opinii psychiatrycznej o rzekomej niepoczytalności sprawcy.
Czytaj całość na Fakt.pl

Co jest ważniejsze: dobro osoby niepełnosprawnej, czy wszystkich lokatorów? Sprawa z Podolszyc

Nasza czytelniczka ma niepełnosprawną matkę, którą opiekuje się na co dzień. Matka cierpi na niewydolność serca, ma poważne problemy z nogami, uniemożliwiające spacery, nie tylko te długie. Nie można jej zostawić samej nawet na chwilę, bo może zasłabnąć. Jednym słowem, trzeba pilnować ją na każdym kroku i natychmiast reagować.
Jednym z największych problemów w mieście, nie tylko jego centrum, także na wszystkich osiedlach, jest brak miejsc parkingowych. Kierowcy jeżdżą często po wąskich uliczkach, by dopiero za którymś razem znaleźć wolny skrawek terenu, by postawić tam auto. Rzadko kiedy udaje się to zrobić w pobliżu klatki schodowej tak, by wyjść od razu z domu do samochodu.
Czytaj całość na TP.com.pl

Jej noga waży 45 kilogramów. Niepełnosprawna kobieta robi karierę w sieci

Ogromnym plusem mediów społecznościowych jest fakt, że każdy może stać się znany. Amerykanka Mahogany Geter postanowiła oswajać ludzi z niepełnosprawnością i odważnie pokazuje swoją zdeformowaną nogę.
Mahogany Geter skończyła 24-lata i mimo swojej niepełnosprawności potrafi cieszyć się życiem. Niestety w dzieciństwie przeszła przez istne piekło. Z powodu swojej nietypowej choroby była regularnie szykanowana i wyśmiewana przez rówieśników.
Czytaj całość na O2.pl

Gej adoptował sześcioro niepełnosprawnych dzieci – nie wyklucza powiększenia rodziny!

Samotny gej adoptował sześcioro chorych dzieci. Pierwsze dziecko adoptował mając zaledwie 21 lat. Od zawsze wiedział, że chce pomagać potrzebującym, więc jak tylko stało się to możliwe – zaczął spełniać to marzenie. Swoim życiem dzieli się za pośrednictwem mediów społecznościowych. Poznajcie historię Benjamina!
Czytaj całość na Aju.pl