Znamy datę premiery kontrolera Access do konsoli PlayStation 5

Sony Interactive Entertainment ogłosiło wprowadzenie na rynek nowego kontrolera, Access, dla konsoli PlayStation 5 (PS5). Kontroler ten został stworzony we współpracy z organizacjami i ekspertami ds. dostępności, aby umożliwić graczom z niepełnosprawnościami bardziej komfortową i dłuższą rozgrywkę, otwierając drzwi dla większej liczby graczy do wspólnego cieszenia się światem gier.
Kontroler Access dla PS5 jest efektem pięcioletniej podróży, podczas której firma Sony współpracowała z organizacjami zajmującymi się dostępnością oraz ekspertami, aby stworzyć wszechstronny zestaw kontrolerów. Dzięki niemu gracze z niepełnosprawnościami mają możliwość cieszenia się grami w bardziej komfortowy sposób, zapewniając im radość i satysfakcję płynącą z gry.
Warto podkreślić, że kontroler Access będzie dostępny na całym świecie od 6 grudnia, a przedsprzedaż rozpocznie się 21 lipca. Gracze w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Belgii, Luksemburgu, Holandii, Włoszech, Hiszpanii, Austrii i Portugalii będą mogli zamówić przedsprzedażowy kontroler bezpośrednio od PlayStation poprzez stronę direct.playstation.com, jak również u wybranych sprzedawców detalicznych. Przedsprzedaż będzie również dostępna u wybranych sprzedawców detalicznych na innych rynkach globalnych.
Kontroler Access dla PS5 oferuje wiele funkcji, które można dostosować do indywidualnych potrzeb gracza. Można personalizować układ przycisków i gałek, korzystając z różnych kształtów i wzorów. Kontroler można obsługiwać w dowolnej orientacji 360°, a dzięki czterem standardowym portom rozbudowy 3,5 mm, można podłączać akcesoria dostępności firm trzecich.
Dodatkowo, na konsoli PS5 dostępne są liczne ustawienia dla kontrolera Access, które można dostosować według preferencji gracza. Istnieje możliwość mapowania przycisków, tworzenia aż 30 profili sterowania, regulacji ustawień gałek, włączania i wyłączania poleceń, a nawet dezaktywacji przycisków, aby uniknąć przypadkowego ich naciśnięcia. Co więcej, można sparować do dwóch kontrolerów Access oraz jednego kontrolera DualSense Wireless i używać ich wspólnie, otwierając nowe możliwości wspólnej rozgrywki.

Kontroler Access dla PS5 będzie dostępny w sugerowanej cenie detalicznej 89,99 USD/119,99 CAD/12 980 JPY/89,99 EUR/79,99 GBP. Jest to kolejny krok ku większej dostępności i inkluzji w świecie gamingu, który pozwoli jeszcze większej liczbie graczy na pełne korzystanie z doświadczeń płynących z gier. Niezależnie od ewentualnych ograniczeń fizycznych, Access daje wszystkim graczom możliwość wejścia do fantastycznego świata gier i odkrywania niezliczonych przygód.


 

Źródło: Sony Interactive Entertainment Polska