Znamy nowe szczegóły na temat kontrolera Access dla PlayStation 5 – zestawu przygotowanego z myślą o osobach z niepełnosprawnościami

Przedstawiony na tegorocznych targach CES w Las Vegas jako „Project Leonardo”, kontroler Access został zaprojektowany, aby umożliwić osobom z niepełnosprawnościami łatwiejsze, wygodniejsze i dłuższe granie na PS5.
Najnowsze informacje na temat drążka analogowego, nakładek na przyciski do kontrolera Access, a także zdjęcia produktu i pierwsze spojrzenie na wysoce konfigurowalny interfejs użytkownika dostępne są w najnowszym poście na oficjalnym blogu PlayStation.
Film, który przedstawia bieżące wysiłki PlayStation w celu udostępnienia gier większej liczbie graczy na PS5 dostępny jest tutaj.
Kontroler Access, opracowany we współpracy z ekspertami ds. ułatwień dostępu, będzie zawierał szeroką gamę wymiennych nakładek na przyciski i drążki, dzięki czemu gracze będą mogli swobodnie tworzyć różne układy, które odpowiadają ich wyjątkowej sile, zakresowi ruchu i potrzebom fizycznym. Każdy kontroler dostępu będzie zawierał:

  1. • Nakładki na drążki analogowe (standardowe, kopułkowe i kulkowe)
  2. • Nakładki na guziki w różnych kształtach i rozmiarach, w tym:
  3. • Nakładki na guziki do poduszek
  4. • Płaskie nakładki na guziki
  5. • Szeroka płaska nakładka na guziki (zakrywająca dwa gniazda na guziki)
  6. • Nakładki na guziki (przydatne graczom z mniejszymi dłoniami, ponieważ są one umieszczone bliżej środka)
  7. • Nakładki przycisków krzywych (które można wcisnąć, jeśli są umieszczone na górze lub pociągnąć, jeśli są umieszczone wzdłuż dolnej części kontrolera)
  8. • Wymienne znaczniki nasadek przycisków, umożliwiające graczom łatwe oznaczanie wejść przypisywanych do każdego przycisku

Ponadto gracze mogą używać kontrolera Access na płaskich powierzchniach, obracać go o 360 stopni lub łatwo przymocować kontroler do uchwytu AMPS* lub statywu. Mogą również dostosować odległość drążka analogowego od kontrolera.
Dzięki czterem portom AUX kontrolera Access 3,5 mm gracze mogą zintegrować własne specjalne przełączniki, przyciski lub drążki analogowe.


 

Uznawana za światowego lidera rozrywki interaktywnej i cyfrowej firma Sony Interactive Entertainment (SIE) jest odpowiedzialna za markę PlayStation® i związaną z nią rodziną produktów i usług. Innowacyjne rozwiązania PlayStation są dostępne na rynku od chwili premiery oryginalnego systemu PlayStation, która miała miejsce w Japonii w 1994 roku. Rodzina produktów i usług PlayStation obejmuje PlayStation®4, PlayStation®VR, PlayStation®Vita, PlayStation®3, PlayStation™Store, PlayStation®Plus, PlayStation™Video, PlayStation™Music, PlayStation™Now, PlayStation™Vue oraz cenione gry PlayStation oferowane przez firmę SIE Worldwide Studios. Firma SIE, której główna siedziba znajduje się w kalifornijskim San Mateo, jest należącą w całości do Sony Corporation filią tej firmy, prowadzącą działalność na całym świecie i mającą siedziby lokalne w Kalifornii, Londynie i Tokio.


 

Źródło: Sony