Ta zabawka z PEPCO może uszkodzić wzrok! Sieć ostrzega konsumentów

PEPCO Poland Sp. z o.o., znany detalista oferujący szeroką gamę produktów, dziś wystosował publiczne ostrzeżenie dotyczące zabawki „Pistolet na piankowe pociski z przyssawkami” o numerze katalogowym 288457 oraz kodzie EAN: 2200128845769. Firma z siedzibą w Poznaniu poinformowała, że dany produkt nie spełnia wymagań określonych w rozporządzeniu Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 20 października 2016 roku dotyczącego bezpieczeństwa zabawek.
Zgodnie z komunikatem PEPCO, mechanizm uwalniający zabawkę może w sposób niebezpieczny wprowadzić w ruch pocisk prowizoryczny. Istnieje ryzyko, że taka sytuacja może prowadzić do poważnych obrażeń, takich jak stłuczenia, otarcia, obrzęk ciała, a nawet urazy oka. Te potencjalne zagrożenia mogą dotyczyć zarówno użytkownika, jak i osób trzecich, co w ostateczności może skutkować utratą wzroku.
Ogłoszenie to zostało opublikowane w związku z postępowaniem, które obecnie prowadzi Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Firma PEPCO zobowiązała się do współpracy w celu zidentyfikowania i rozwiązania problemu, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkich klientów.
Wszyscy posiadacze wspomnianej zabawki są zobowiązani do niezwłocznego zaprzestania jej używania i zwrócenia do sklepu, gdzie produkt ten został zakupiony. PEPCO podjęło decyzję o wycofaniu tego konkretnego modelu ze sprzedaży i aktywnie pracuje nad wprowadzeniem bezpiecznych alternatyw na półki sklepowe.


 

Źródło: PEPCO Poland