Innowacyjna klawiatura mobilna dla niewidomych od ONECOM z nagrodą na CES 2024

Koreańska firma ONECOM zrewolucjonizowała świat technologii asystujących, prezentując FINTIN V1 – mobilną klawiaturę QWERTY dla smartfonów, opracowaną z myślą o osobach niewidomych. To urządzenie, które nie tylko zdobyło prestiżową nagrodę Best of Innovation w kategorii Urządzenia Mobilne, Akcesoria i Aplikacje na targach CES 2024, ale także otrzymało tytuł Honorowego Wyróżnienia w kategorii Akcesoria do Komputerów i Urządzeń Peryferyjnych.
FINTIN V1 to produkt oparty na zaawansowanej technologii Strukturalnej Mini QWERTY, która modularyzuje 36 klawiszy do zaledwie 6. Jest to pierwsza na świecie technologia umożliwiająca pisanie bezwzrokowe, co pozwala użytkownikowi na naciskanie klawiszy bez konieczności spoglądania na ich pozycję. Warto dodać, że rozmiar Mini QWERTY jest dostosowany do jednej ręki, co sprawia, że korzystanie z FINTIN V1 staje się niezwykle wygodne dla każdego.
Jednak innowacje FINTIN V1 nie kończą się na samej klawiaturze. Urządzenie to zostało wyposażone w dedykowane klawisze dla czytników ekranu takich jak VoiceOver (iOS) i TalkBack (Android). Dodatkowo, dzięki sprzężeniu zwrotnemu w postaci wibracji, osoby niewidome mogą bez przeszkód korzystać z funkcji smartfona, eliminując konieczność manualnej obsługi.
Obecnie osoby niewidome napotykają wiele trudności związanych z obsługą dotykowych interfejsów smartfonów. Klawiatury ekranowe często nie pozwalają dokładnie rozróżnić klawiszy, co utrudnia wprowadzanie tekstu. FINTIN V1 usuwa tę barierę, umożliwiając osobom niewidomym łatwiejszy dostęp do cyfrowego świata.
Jednak wizja ONECOM wykracza poza sam smartfon. Firma planuje wykorzystać technologię Strukturalnej Mini QWERTY nie tylko w produktach dla niewidomych, ale także w różnorodnych urządzeniach do wprowadzania tekstu. Obejmuje to m.in. kontrolery do gier konsolowych, piloty do smart TV oraz kontrolery do zestawów słuchawkowych Metaverse/XR, co poprawi kompatybilność i doświadczenie użytkownika na wielu platformach.
Nagrodzone produkty ONECOM, docenione za swoją innowacyjność na CES, będą dostępne do obejrzenia na targach CES 2024 w Las Vegas, 9 stycznia 2024 roku, na stoisku KOTRA Korea Pavilion w Eureka Park. Warto zwrócić uwagę, że wśród prezentowanych rozwiązań znajdzie się także FINTIN XPANDER, innowacyjne narzędzie ułatwiające szybkie wprowadzanie tekstu na różnych urządzeniach do gier i smart. Dzięki FINTIN V1 i pokrewnym produktom, ONECOM dąży do stworzenia świata, w którym osoby niewidome mogą pełnoprawnie uczestniczyć w społeczeństwie, komunikować się w czasie rzeczywistym i prowadzić swoje codzienne życie.


 

Źródło: CES.tech