Kolejna linia lotnicza wprowadza oznaczenia w alfabecie Braille’a na pokładach swoich samolotów

Kolumbijski przewoźnik lotniczy Avianca ogłosił inicjatywę wprowadzenia systemu Braille na pokładzie swoich maszyn, mając na celu poprawę dostępności i doświadczenia pasażerów niewidomych. Ta koncepcja ma sprawić, że podróżowanie stanie się bardziej komfortowe i dostosowane do potrzeb osób z ograniczeniami wzroku.

Avianca dostosowuje swoją flotę:

Avianca obecnie wyposażyła trzy ze swoich samolotów w oznakowanie w alfabecie Braille’a na kluczowych miejscach, takich jak miejsca siedzące, toalety i wyjścia ewakuacyjne. To tylko początek, ponieważ firma planuje zwiększyć liczbę samolotów wyposażonych w ten system w przyszłości. To część programu Avianca Accessible, który dąży do eliminacji barier stojących na drodze podróżnych z niepełnosprawnościami.

Słowo od Avianca:

Michael Swiatek, Dyrektor ds. Strategii i Planowania Avianca, podkreśla, że celem firmy jest tworzenie świadomości i szkolenie pracowników, aby zapewnić podróżnym humanitarne i empatyczne usługi. Swiatek dodaje, że ich priorytetem zawsze będzie zapewnienie dostępnego i inkluzywnego doświadczenia podróżowania.

Wsparcie od Narodowego Instytutu dla Niewidomych:

Carlos Parra Dussan, dyrektor Narodowego Instytutu dla Niewidomych (INC) w Kolumbii, wyraził radość z wprowadzanych zmian. Dodał, że oznaczenia Braille’a umożliwią osobom niewidomym bardziej komfortowe podróżowanie z większą autonomią i niezależnością. To istotny krok w kierunku większej inkluzji w podróżowaniu lotniczym.

Partnerstwo z United Airlines:

Należy również wspomnieć, że partner Aviancy, United Airlines, również zamierza wyposażyć swoją flotę w oznaczenia dla osób z dysfunkcją wzroku do 2026 roku. To pierwsza amerykańska linia lotnicza, która zobowiązała się do wprowadzenia tych ułatwień na pokładach wszystkich swoich samolotów. Obecnie United Airlines ma już co najmniej 12 samolotów wyposażonych w oznakowania brajlowskie.


 

Źródło: Avianca