Powiatowy Blues 2023: Muzyka, Integracja i Uśmiechnięte Twarze w Ośrodku Wypoczynkowym w Olzie

W miniony weekend na terenie ośrodka wypoczynkowego w Olzie odbyła się wyjątkowa edycja wydarzenia skierowanego do osób z niepełnosprawnościami – „Powiatowy Blues 2023”. Główną gwiazdą koncertu był zespół Koher, który zachwycił publiczność swoją muzyką. To już szesnasta edycja tego wydarzenia, które przyciąga tłumy, a w tym roku zgromadziło niemal tysiąc uczestników z całego województwa śląskiego.
„Powiatowy Blues” rozpoczął się przed godziną 10:00. Na scenie wszystkich uczestników serdecznie przywitali przedstawiciele władz i organizacji wspierających to wydarzenie. Wicestarosta Kornelia Newa, członkini Zarządu Powiatu Wodzisławskiego Krystyna Kuczera, przewodniczący Rady Powiatu Adam Krzyżak oraz członkini Powiatowej Społecznej Rady do spraw Osób Niepełnosprawnych Joanna Rduch-Kaszuba podkreślili, że celem „Powiatowego Bluesa” od samego początku jest integracja społeczności osób niepełnosprawnych oraz umożliwienie im aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym regionu i bezpośredni kontakt z artystami z czołówki polskiej sceny bluesa.
Jednym z wyjątkowych elementów tego wydarzenia było zaangażowanie mundurowych. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim oraz dzielnicowi gorzyckiego komisariatu wzięli udział w „Powiatowym Bluesie”, gdzie nie tylko dbali o bezpieczeństwo uczestników, ale także prowadzili rozmowy na temat zasad bezpieczeństwa. Rozdawali też gadżety, aby edukować publiczność na temat ważnych kwestii dotyczących bezpieczeństwa.


 

Źródło: KPP Wodzisław Śląski