W Żorach rusza bezpłatna profilaktyka zdrowia wzroku: Badania AMD i cukrzycy dostępne dla mieszkańców

Mieszkańcy Żor ponownie mają szansę skorzystać z bezpłatnych badań mających na celu wykrycie zwyrodnienia siatkówki związanego z wiekiem (AMD) oraz ocznych powikłań cukrzycy. Urząd Miasta Żory ogłosił, że badania będą przeprowadzane przez Śląskie Centrum Leczenia Oczu Sp. z o.o. w Żorach. To znakomita okazja dla mieszkańców, którzy spełniają określone kryteria, aby zadbać o zdrowie swoich oczu.
Osoby, które mogą skorzystać z darmowych badań to:
•Osoby w wieku 50 lat i więcej, jeśli ostatnie badanie okulistyczne miało miejsce 12 miesięcy temu.
•Osoby cierpiące na cukrzycę lub z nietolerancją glukozy, jeśli ostatnie badanie okulistyczne wykazało zmiany na dnie oka i zostało wykonane 6 miesięcy temu.
•Osoby z cukrzycą lub nietolerancją glukozy, jeśli ostatnie badanie okulistyczne miało miejsce 12 miesięcy temu.
Badania będą dostępne w siedzibie Śląskiego Centrum Leczenia Oczu Sp. z o.o. przy ul. Okrężnej 11 w Żorach do 30 listopada 2023 roku. Aby się zarejestrować na badanie, należy zadzwonić pod numer (32) 469-60-31 lub 516-896-929 lub drogą mailową na adres: rejestracja@solcho.pl. Rejestracja jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 20:00.
Badania zostaną przeprowadzone przez wykwalifikowanych lekarzy okulistów, techników lub innych przeszkolonych pracowników. Następnie wyniki badań zostaną ocenione przez lekarza okulistę, który omówi je z pacjentem i przedstawi ewentualne sugestie dotyczące dalszego postępowania. Ważne jest jednak zaznaczyć, że badanie wnętrza oka nie zastępuje pełnego badania okulistycznego, ale stanowi cenny punkt wyjścia do dalszej diagnostyki.


 

Źródło: UM Żory