„Blues dla niepełnosprawnych”

Termin i miejsce wydarzenia:
06.09.2019 (piątek), godz. 10:00
Ośrodek Wypoczynkowy Olza
ul. Kolejowa
44-353 Olza
Wstęp wolny


 

W najbliższy piątek, 6 września, na terenie Ośrodka Wypoczynkowego „Olza” odbędzie się po raz czternasty integracyjny koncert pt. „Blues dla niepełnosprawnych”.
Pomysł na zorganizowanie tak szczególnego koncertu powstał w 2006 roku. Impreza od razu wpisała się w kalendarz powiatowych wydarzeń kulturalnych. Z roku na rok impreza cieszy się coraz większą popularnością. Zeszłoroczny koncert zgromadził ponad 950 uczestników z 36 ośrodków, zajmujących się pomocą osobom niepełnosprawnym z całego województwa śląskiego.
Od samego początku głównym celem imprezy jest integracja środowiska osób niepełnosprawnych, a także umożliwienie im aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym regionu oraz bezpośredniego kontaktu z wybitnymi artystami z czołówki polskiej sceny bluesa. Od wielu lat osoby niepełnosprawne zajmują się również obsługą konferansjerską imprezy, a także przygotowują elementy scenografii oraz prace plastyczne dla zaproszonych gości.
W ciągu minionych lat przed publicznością wystąpiła cała plejada znanych i cenionych polskich artystów bluesowych, m.in. Nocna Zmiana Bluesa, Poziom 600, Banaszak & The Best, Tipsy Drivers, Gang Olsena, Bluset, Maciej Balcar z grupą Nie-Bo, Robert Lubera, Mr. Blues, Zydeco Flow, Sagittarius i Kajetan Drozd z zespołem. Dwukrotnie uczestnicy mieli okazję bawić się na występie grupy prowadzonej przez prezesa Polskiego Stowarzyszenia Bluesa – Krzysztofa Rybarczyka, który wystąpił jako Dr. Blues & The Soul Re-Vision, Dr. Blues & All Stars Band, a w ubiegłym roku POWER BLUES BAND.
W tym roku na scenie wystąpi Black Pin Blues – zespół stworzony przez znanych i doświadczonych muzyków związanych ze środowiskiem bluesowym i rockowym (laureaci m.in. 13. edycji Rybnik Blues Festival). Po raz kolejny zapowiada się więc wyśmienita zabawa. Początek koncertu o godz. 10:00.
Patronat medialny nad koncertem objęła TVP Katowice, Telewizja Regionalna TVT, Radio 90, portal tuwodzislaw.pl oraz „Nowiny Wodzisławskie” i portal www.nowiny.pl