XXII Opolskie Dni Osób Niepełnosprawnych i Jarmark Niezwykłości już wkrótce!

Już w najbliższy czwartek (07.09) na Placu Wolności w Opolu rozpoczną się XXII Opolskie Dni Osób Niepełnosprawnych, które mają na celu nie tylko świętowanie różnorodności i talentów osób niepełnosprawnych, ale także zachęcanie ich do aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym. Wydarzenie będzie trwać do piątku (08.09) i obfitować w wiele atrakcji, w tym Jarmark Niezwykłości oraz występ zespołu Gang Marcela.
Oficjalne otwarcie imprezy zaplanowane jest na godzinę 12:00 w dniu 07.09.2023 i będzie miało zaszczytnego gościa w osobie Marszałka Województwa Opolskiego oraz Prezydenta Miasta Opola.
Podczas tych dwóch dni, Plac Wolności w Opolu stanie się areną wielu emocjonujących wydarzeń. Jednym z głównych punktów programu będzie Spartakiada osób niepełnosprawnych, która ma na celu promowanie aktywności fizycznej wśród tej grupy społecznej. Poza tym, odbędzie się także Marsz po Zdrowie, trasa którego wyniesie około 3,5 km i będzie prowadzić wzdłuż Kanału Ulgi do Z.O.O.
Miłośnicy kulinariów również znajdą coś dla siebie podczas VI Edycji Konkursu Kulinarnego – „Majster Kuchni”. W grze o „Złotą patelnię” i „Złotą chochlę” zawodnicy pokażą swoje umiejętności kulinarne.
Dla najmłodszych uczestników przygotowano „Miasteczko rowerowe” z atrakcyjnymi nagrodami, co z pewnością zachęci młodszych mieszkańców Opola i okolic do wzięcia udziału w wydarzeniach.
07.09. o godzinie 15:00, na scenie pojawi się zespół „Krywań”, który dostarczy rozrywki i muzycznych doznań dla wszystkich uczestników imprezy.
Należy podkreślić, że to wydarzenie ma wsparcie samorządu województwa opolskiego, finansowane ze środków PFRON. Dzięki temu możliwe jest stworzenie tak bogatego i różnorodnego programu, który ma na celu nie tylko zabawę, ale również integrację osób niepełnosprawnych z resztą społeczeństwa.


 

Źródło: WTWZK / FB