Warszawa: Przyjdź na Świąteczny Jarmark Rozmaitości i wesprzyj osoby wykluczone

6 grudnia podczas Mazowieckiego Jarmarku Rozmaitości w Blue City można nadrobić zaległości w prezentach. Czym ten świąteczny jarmark różni się od innych? Swoje produkty wystawi aż 31 podmiotów społecznej, czyli takich przedsiębiorstw, które tworzą nie tylko z myślą o zyskach, ale z myślą o wsparciu osób wykluczonych. Na kupujących czekać będą ozdoby świąteczne, wyroby rękodzieła oraz unikalne produkty spożywcze.
6 grudnia – w Mikołajki odbędzie się Mazowiecki Jarmark Rozmaitości, czyli Targi Ekonomii Społecznej. Stoiska świąteczne będą wystawione w Centrum Handlowym Blue City w Warszawie (al. Jerozolimskie 179), na poziomie -1 (przy fontannie). Impreza rozpocznie się o godz. 10.00, a zakończy ok. godz. 20.00.

Prezenty, które pomagają

W miasteczku targowym, swoje produkty wystawi 31 podmiotów ekonomii społecznej z całego Mazowsza. Zakupy produktów od nich to pomnażanie dobra. Pieniądze wypracowywane przez tego typu przedsiębiorstwa pozwalają później prowadzić działalność na rzecz osób potrzebujących wsparcia – wykluczonych społecznie.
Na jarmarku goście będą mogli nie tylko zobaczyć pięknie udekorowane stoiska ze świąteczną ofertą upominkową, ale kupić niepowtarzalne wyroby: rękodzieło ludowe (Centrum Integracji Społecznej Caritas Diecezji Siedleckiej), wyroby tkackie, stroiki świąteczne, bombki na choinkę, maskotki i przytulanki (Centrum Integracji Społecznej w Markach – Fundacja Otwarte Serce), torby na ramię, mydełka zapachowe, domowe przetwory kulinarne m.in. – konfitury, musy, soki, domowe zupy, wędliny, sery, a także miody i przekąski miodowe, herbatki, zioła i pierniki (Spiżarnia Babci Krysi z Płocka i Przedsiębiorstwa Społecznego „Gospoda Jaskółeczka” z Radomia) oraz biżuterię (Warsztaty Terapii Zajęciowej Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych Archidiecezji Warszawskiej w Piasecznie i Górze Kalwarii): bransoletki, broszki, kolczyki, naszyjniki, patery, świeczniki, kadzielniczki, świece zapachowe oraz kartki świąteczne i ozdoby.

Koncerty małe i duże

Czas spędzony przy stoiskach umilą kolędy i pastorałki w wykonaniu zespołów ludowych występujących na scenie, będzie też okazja obejrzeć występ legendarnego zespołu „Mazowsze” oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem. Występ gwiazdy, który rozpocznie się o 14.00 i potrwa do godz. 14.45, poprzedzi bezpośrednio punkt kulminacyjny imprezy, czyli uroczystą galę wręczenia wyróżnień tegorocznym laureatom Mazowieckiej Marki Ekonomii Społecznej. Więcej o laureatach: https://mcps.com.pl/wyniki-konkursu-mazowiecka-marka-ekonomii-spolecznej-2022/ekonomia-spoleczna/wydarzenia/ Będą również różnego rodzaju atrakcje m.in. zajęcia śmiechoterapii oraz konkursy z nagrodami.


 

Źródło: Biuro Prasowe MCPS