Wejdzie na szczyt Kilimandżaro żonglując butelkami, by wesprzeć niepełnosprawne dzieci

Krzysztof Drabik, zawodowy barman flair, laureat nagrody publiczności siódmej edycji programu „Mam Talent”, a także wielokrotny mistrz Polski i Europy, nie boi się wyzwań i bije rekordy. 10 lipca podejmie próbę zdobycia Kilimandżaro, żonglując butelkami. Celem tej akcji jest zebranie funduszy na rozpoczęcie budowy centrum rehabilitacji dla dzieci z niepełnosprawnościami w Kenii.
Krzysztof Drabik, mieszkaniec Bytomia, zyskał naszą uwagę kilka lat temu, gdy zorganizował charytatywną akcję polegającą na żonglowaniu butelkami podczas przejścia linii brzegowej Bałtyku. Przebył wtedy około 500 km, a jego celem było zbieranie pieniędzy na pomoc dzieciom, które doznały wypadków w wodzie.
W 2019 roku zaangażował się w charytatywny bieg w Kenii, podczas którego, żonglując, pokonał 74 km. To właśnie wtedy po raz pierwszy zbierał pieniądze na rzecz kenijskiej Fundacji Help Furaha, która pomaga afrykańskim dzieciom z porażeniem mózgowym, autyzmem i zespołem Downa.

„W wielu krajach Afryki nie ma miejsca dla dzieci z niepełnosprawnością. Niektóre plemiona uważają narodziny chorego dziecka za klątwę, zły omen, dlatego dzieci te są zabijane lub porzucane na sawannie, skazane na pewną śmierć”

– mówi Krzysztof Drabik, pomysłodawca akcji Klimanjaro Help Furaha 2023.
Fundacja Help Furaha działa na rzecz afrykańskich dzieci z niepełnosprawnościami od 25 lat. Jej założycielem jest Marek Krakus, z którym Drabik nawiązał kontakt cztery lata temu. Krakus wraz z żoną Jacqueline i wolontariuszami prowadzi Centrum Opieki Dziennej w Meru w Kenii, gdzie dzieci z porażeniem mózgowym dziecięcym, autyzmem i zespołem Downa mogą liczyć na wsparcie terapeutyczne, posiłki i zabawę.
Cel akcji zebrać 589 tys. 500 zł. Do wirtualnej puszki można dorzucić się tutaj.


 

Źródło: UM Bytom