Rewolucja dla fanów z wadą wzroku: Vodafone testuje zestawy słuchawkowe GiveVision zasilane technologią 5G na Wimbledonie

Na tegorocznych Mistrzostwach Wimbledonu, Vodafone wprowadza przełomową technologię, która umożliwia osobom z wadą wzroku oglądanie tenisa na żywo w zupełnie nowy sposób. Dzięki zestawom słuchawkowym GiveVision zasilanym technologią 5G, niepełnosprawni wzrokowo fani mają szansę doświadczyć emocji związanych z meczami w sposób, o jakim dotąd mogli tylko marzyć.
Zestawy słuchawkowe GiveVision zostały specjalnie zaprojektowane do transmitowania na żywo obrazów z lokalnych kamer telewizyjnych za pośrednictwem sieci 5G Vodafone. Co więcej, ta innowacyjna technologia poprawia jakość transmitowanego obrazu, aby dostosować go do indywidualnego profilu wzroku danej osoby. Dzięki temu, poprzez zbliżanie obrazu do oka i stymulację fotoreceptorowych komórek siatkówki, możliwe jest częściowe odzyskanie widzenia. To niezwykłe rozwiązanie umożliwia kibicom pełne zanurzenie w wydarzeniach sportowych, ponieważ mogą oglądać mecze na żywo z dowolnego miejsca na trybunach. Już nie muszą ograniczać się do wcześniej ustalonych „stref dostępności” w pobliżu nadajników. Dzięki technologii 5G Vodafone, każdy może cieszyć się wydarzeniem na własnych warunkach.
Ponadto, Vodafone wykorzystuje technologię 5G, aby uczynić również koncerty muzyczne bardziej dostępnymi dla osób niesłyszących i niedosłyszących. Dzięki zestawom słuchawkowym umożliwiającym odczuwanie muzyki za pomocą wibracji, fanowie z wadą słuchu mogą cieszyć się wielozmysłowym doświadczeniem muzycznym. Sieć 5G Vodafone obejmuje cały kort lub stadion, umożliwiając nieograniczonej liczbie osób z wadą wzroku lub słuchu korzystanie z tych innowacyjnych rozwiązań w towarzystwie swoich przyjaciół i rodziny.
Testy zestawów słuchawkowych GiveVision przeprowadzane podczas tegorocznych Mistrzostw Wimbledonu cieszą się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród fanów, jak i samych tenisistów. Jednym z uczestników testów jest Rosie Pybus, która podkreśla, że takie inicjatywy naprawdę otwierają świat tenisa na osoby z niepełnosprawnościami, czyniąc całe doświadczenie bardziej inkludującym. Sinead Grealy, po pierwszym kontakcie z zestawami słuchawkowymi 5G, podziwia ich niesamowitą funkcjonalność i jest przekonana, że te innowacje odmienią życie wielu osób, otwierając przed nimi nowe możliwości.
Przedstawiona innowacyjna technologia zestawów słuchawkowych GiveVision zasilanych technologią 5G to kamień milowy w świecie sportu i rozrywki. Daje ona nową nadzieję i inspirację dla osób z wadą wzroku i słuchu, udowadniając, że technologia może stać się narzędziem do tworzenia bardziej dostępnych i inkludujących doświadczeń. Dzięki temu, przyszłość sportu i rozrywki wydaje się jeszcze bardziej obiecująca i pełna równości dla wszystkich fanów.


 

Źródło: Vodafone.co.uk