Policjantki wspierały niepełnosprawne dzieci

W sobotę policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Świdwinie wystawiły swoje stoisko w ramach I pikniku dla dzieci niepełnosprawnych. Impreza odbyła się w miejscowości Bystrzna – Przystań Domina.
W sobotę został zorganizowany Pierwszy „Piknik Bezowy” przez Fundację „BEZ – Bezpieczeństwo, Edukacja, Zdrowie” w miejscowości Bystrzna – Przystań Domina z myślą o integracji osób niepełnosprawnych a w szczególności dzieci. Intencją pikniku było łamanie barier i powrót dzieci niepełnosprawnych do życia w społeczeństwie. Piknik cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców Świdwina i jego powiatu. Pośród wielu stoisk wystawienniczych dużą popularnością cieszyło się stoisko Komendy Powiatowej Policji w Świdwinie.
Policjantki rozdawały materiały profilaktyczne również udzielały licznych porad na temat zagrożeń, obowiązujących przepisów oraz uprawnień Policji w konkretnych przypadkach.
Wśród dzieci największą atrakcję stanowiła gra w bezpieczeństwo oraz możliwość obejrzenia policyjnego radiowozu, przy której wielu uczestników festynu chętnie się fotografowało.


 

Źródło: KPP Świdwin