Niepełnosprawny Pan Krzysztof przejedzie rowerem 2 tysiące kilometrów, by w ten sposób wesprzeć podopiecznych Fundacji Dom w Łodzi

Pan Krzysztof planował w tym roku podróż do Budapesztu. Niestety pandemia Covid-19 pokrzyżowała mu plany, w efekcie czego postanowił przejechać na rowerze pół Polski, by w ten sposób zebrać pieniądze na rzecz podopiecznych Fundacji Dom.
Krzysztof Jarzębski to niezwykły człowiek, który udowadnia, że wszystko jest możliwe. Jest niepełnosprawnym kolarzem, reprezentantem Polski i zawodnikiem ŁKS. Nie ustaje w pomysłach na nowe wyzwania. Na zwyczajnym wózku pokonał Dolinę Śmierci w USA, a także – w czasie jednej doby trasę Łódź – Warszawa – Łódź autostradą. Wspinał się na Pałac Kultury z obciążeniami, w rekordowym czasie przejechał handbikem trasy: Łódź – Bruksela, Rzym – Łódź.
Nowa trasa biegnie przez 9 polskich miast: Bydgoszcz, Gdańsk, Koszalin, Szczecin, Poznań, Wrocław, Katowice, Bełchatów i finalnie Łódź. W sumie będzie to ok. 2000 km. Panu Krzysztofowi towarzyszyć będzie dwuosobowa fundacyjna ekipa w roli kierowcy i pilota. Samochodu użycza stały sponsor – PSB Sunbud Profi Pabianice, a nad przygotowaniem roweru do trasy czuwają specjaliści ze sklepu rowerowego z ul. Gdańskiej.
Pan Krzysztof startuje 2 czerwca o godz. 9.00 z Pasażu Schillera. Swoją trasę zakończy 10 czerwca o godz. 13.00 – w tym samym miejscu.


 

Źródło: Fundacja Dom