Oliwia Ledzińska zaprojektowała kuchenkę dla niewidomych. Można wesprzeć ją, oddając głos na jej pracę

Oliwia Ledzińska jest absolwentką wzornictwa przemysłowego na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Jej praca dyplomowa została doceniona w Tajwanie, a teraz trafiła pod głosowanie internautów.
Jako nastolatka swoje umiejętności plastyczne rozwijała pod okiem Łukasza Lewandowskiego w Otwartej Strefie Twórczej w Grucznie. Osiągała sukcesy. Jej praca trafiła na wystawę pokonkursową XX Międzynarodowego Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży. W trakcie studiów również uczestniczyła w konkursach. Uznanie zyskała między innymi jej domowa siłownia na kółkach.
Pracą dyplomową Oliwii był projekt uniwersalnej kuchenki indukcyjnej przystosowanej dla osób z dysfunkcją wzroku. Tworzyła go pod okiem promotora oraz przy współpracy SOSW dla Dzieci Niewidomych w Owińskach oraz Fundacji Tyflologika. Jej projekt został zgłoszony do jednego z największych konkursów projektowych dla studentów na świecie noszący anglojęzyczną nazwę Taiwan International Student Design Competition. Oprócz pracy Oliwii zostało zgłoszonych tam 21 987 projektów w czterech kategoriach, z 810 szkół w 66 krajach.
Kuchenka pomysłu i projektu Oliwii wyróżniała się na tle innych prac i została doceniona. Ledzińska pojechała na galę finałową do Tajwanu. – To jeden z największych konkursów projektowych dla studentów na całym świecie – relacjonuje Ledzińska. – Gdy wysyłałam swój projekt nie sądziłam, że spotka się z takim uznaniem. Ogromnie motywuje mnie to do dalszej pracy. Organizatorzy zapewnili wszystkim laureatom transport oraz wspaniałą opiekę na miejscu. Uroczystość wręczenia nagród była wspaniała. Wszystko było bardzo poukładane i przemyślane co z pewnością wynika z natury Tajwańczyków. Odbiór nagrody w tak podniosłej atmosferze był niezwykle krzepiący. Ponadto miałam możliwość zetknięcia się z myślą projektową z całego świata oraz poznania wielu młodych, ale też znanych i profesjonalnych projektantów. Dodatkowym atutem wyjazdu była możliwość poznania miejscowych zwyczajów, kultury i kuchni oraz zwiedzenie miasta i pięknej przyrody. Pomiędzy Azją, a Europą występuje wiele różnic, ale Tajwańczycy zawsze służyli pomocą nawet w obliczu bardzo dużej różnicy językowej. Są niezwykle życzliwi i przyjaźni – dodaje.
Ten sam projekt znalazł się również w prestiżowym zestawieniu Dyplomów FNC 2019, wcześniej znanego jako Dyplomy ASP. Portal Font nie promuje polskich młodych twórców. Głosy internautów zdecydują o uzyskaniu wysokiej pozycji w rankingu.
Aby wesprzeć mieszkankę gminy Świecie wystarczy wejść na https://dyplomy.fontnieczcionka.pl/dyplomy/2019#roti___uniwersalna_kuchnia i zagłosować. Ważne jest żeby potwierdzić głos, klikając w link wysłany na naszą pocztę.
Żeby zobaczyć więcej projektów Oliwii i poznać jej styl można odnaleźć jej stronę internetową oliwia-ledzinska.pl. Tam znajdziemy projekt gry, ławeczki do ćwiczeń, jeździka domowego, biurka, kieliszka, a także ilustracje i projekty graficzne między innymi etykiet produktów.


 

Źródło: nswiecie.pl / Agnieszka Czubek