Przeglądarka 177/27.12.2022

Microsoft Soundscape przechodzi na Open Source. Z czym to się wiąże?

Od ponad 6 lat zespół Microsoft Research rozwija projekt badawczy oraz aplikację Soundscape. Jest on zaprojektowany, aby dostarczać informacje o lokalizacji osoby i punktach zainteresowania (POI) i prowadzić osoby do miejsc docelowych w nieznanych im przestrzeniach z wykorzystaniem rzeczywistości rozszerzonej i trójwymiarowego dźwięku. Wkrótce cały projekt przejdzie na model Open Source.
Czytaj całość na Centrumxp.pl

Wózek zakupowy. Nowatorskie rozwiązanie dla rodziców niepełnosprawnych dzieci

W rzeszowskim Urban Labie w „Galerii Innowacji Społecznych dla dostępności” przedstawiono dziewięć nowatorskich rozwiązań, wybranych w Inkubatorze Dostępności. Mają one zwiększyć osobom starszym i z niepełnosprawnościami dostęp do przestrzeni publicznej.
– Wśród pomysłów znalazły się m.in. aplikacja Strażnik, która ma pomagać np. w sytuacjach zagrożenia przy ewakuacji osób niepełnosprawnych, HopHop mobilny plac zabaw, wózek zakupowy, który pozwala rodzicom dzieci z niepełnosprawnością bez asysty osób trzecich samodzielnie robić zakupy w sklepach, czy puzzle 3D wspierające niewidome dzieci w nauce języka Braille’a – mówi Dominika Marszałek-Rojek z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie.
Czytaj całość na Radio.rzeszow.pl

Jako dorosła straciła wzrok. Nie poddała się, dziś rekrutuje innych i mówi „Zawsze mamy wybór”

Wzrok straciła w dorosłości i musiała przeformatować swoje życie. Nie tylko nauczyć się „żyć na nowo”, ale także poradzić sobie na rynku pracy. Z pracy bowiem nie chciała rezygnować. – Zawsze mamy wybór. Albo pójdziemy w kierunku zniechęcenia, albo wybierzemy postawę poszukiwania rozwiązań i niepoddawania się przeciwnościom – mówi w rozmowie z PulsHR.pl Beata Michalec, która dziś pracuje w Shell Polska na stanowisku rekruterki.
Czytaj całość na Pulshr.pl

Aplikacja pomoże niewidomym w zakupach. Innowacyjny projekt łódzkich studentów

Młodzi łódzcy studenci stworzyli aplikację dla osób niewidomych i słabowidzących. 21-letni Jakub Kamiński z Wydziału Zarządzania UŁ i 20-letnia Michalina Głusek z Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi wraz z zespołem przedstawili pomysł na innowacyjną aplikację podczas Krakowskiego Akademickiego Maratonu Innowacji.
Aplikacja pomoże niewidomym – ta koncepcja okazała się zwycięska, a studenci dzięki niej zajęli pierwsze miejsce w konkursie. Aplikacja ma pomagać osobom niewidomym w zakupach stacjonarnych.
Czytaj całość na Radiolodz.pl

Niewidoma kobieta chciała zapłacić za pomoc w zakupach. Takiej odpowiedzi się nie spodziewała

Na jednej z nowohuckich grup pojawiło się ogłoszenie zamieszczone przez panią Katarzynę, na temat jednorazowego, odpłatnego zlecenia. Kobieta jest niewidoma i potrzebowała pomocy przy robieniu zakupów. Osoba ta miała opisywać pani Katarzynie poszczególne rzeczy. Za taką pomoc oferowała 20zł za godzinę.
Wpis bardzo szybko zyskał sporo odpowiedzi.
Czytaj całość na Dobrewiadomosci.info