Starachowice: W szpitalu powiatowym rusza stomatologia w znieczuleniu dla osób niepełnosprawnych

Od najbliższego poniedziałku tj. dnia 5 grudnia 2022 roku w Powiatowym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Starachowicach rusza kolejna poradnia specjalistyczna. Swoją działalność rozpoczyna Poradnia stomatologiczna w znieczuleniu ogólnym dla osób niepełnosprawnych. Zarówno kwalifikacja pacjentów, jak i zabiegi stomatologiczne w 100% finansowane będą ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia. Stosowny kontrakt w tym zakresie został już podpisany.
Wykwalifikowana kadra medyczna dysponująca specjalistycznym sprzętem w oparciu o Blok Operacyjny zapewnia pacjentom profesjonalizm i bezpieczeństwo.
Poradnia stomatologiczna w znieczuleniu ogólnym będzie świadczyć specjalistyczne usługi dla dzieci niepełnosprawnych oraz osób dorosłych ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, których schorzenie i stopień niepełnosprawności uniemożliwiają przeprowadzenie zabiegu w znieczuleniu miejscowym.
W ramach poradni wykonywane będą świadczenia w zakresie:

  1. • profilaktyki (lakowanie ),
  2. • skalingu (usuwanie kamienia i złogów nazębnych),
  3. • wypełniania ubytków,
  4. • ekstrakcji zębów,
  5. • drobnych zabiegów chirurgicznych tj.: resekcji, usuwanie torbieli, leczenie endodontyczne itd.

Poradnia stomatologiczna w znieczuleniu ogólnym zlokalizowana jest na parterze w prawym skrzydle nowo zakupionego budynku po PAKS (wejście od drugiej strony Szpitala tj. od strony lasu).
Na pierwszej wizycie kwalifikacyjnej u stomatologa należy przedstawić:

  1. • pełną dokumentację z dotychczasowego leczenia stomatologicznego,
  2. • orzeczenie o stopniu niepełnosprawności:
  3. • u dzieci do 16 roku życia bez określenia stopnia niepełnosprawności,
  4. • u osób powyżej 16 roku życia z orzeczeniem znacznego lub umiarkowanego stopnia niepełnosprawności.

W przypadku pacjentów, którzy ukończyli 16 lat, a nie są w stanie samodzielnie, świadomie wyrazić zgody na zabieg wymagana jest zgoda przedstawiciela ustawowego ustalonego sądownie.
Termin zabiegu stomatologicznego w znieczuleniu ogólnym ustalany będzie po pozytywnej kwalifikacji, a sam zabieg w pełnym znieczuleniu przeprowadzany będzie na Bloku Operacyjnym.
Zapisy do Poradni stomatologicznej w znieczuleniu ogólnym prowadzone są w Rejestracji zlokalizowanej przy poradni, jak i telefonicznie pod numerem 459 599 996 wew. 1.


 

Źródło: PZOZ w Starachowicach