Piaseczno: W Starostwie Powiatowym pojawiły się znaczniki Totupoint dla osób niewidomych

Za każdym razem z zadowoleniem czytamy tego rodzaju informacje i cieszy nas, że dostępność budynków instytucji użyteczności publicznej się zwiększa, zwłaszcza, że system Totupoint to rozwiązanie nie drogie, ale bardzo przydatne dla osób niewidomych.
Niejednokrotnie informowaliśmy o zamontowaniu wspomnianych znaczników chociażby w Tychach, Łodzi czy Poznaniu. Teraz na to rozwiązanie zdecydowało się Starostwo Powiatowe w Piasecznie.
Nad drzwiami wejściowymi głównej siedziby Starostwa Powiatowego w Piasecznie i Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie zamontowany został znacznik systemu nawigacyjno-informacyjnego TOTUPOINT. System pomoże zlokalizować urząd i zorientować się w przestrzeni dzięki wgranemu opisowi rozkładu pomieszczeń ogólnodostępnych w budynku.
To dobry ruch, ale mamy nadzieję, że władze powiatowe zdecydują się na montaż większej ilości urządzeń, by osoby niewidome mogły samodzielnie i swobodnie poruszać się po siedzibie starostwa. Było by w ogóle super, gdyby znaczniki pojawiły się również w innych lokalizacjach w powiecie.


 

Źródło: SP w Piasecznie