Przeglądarka 165/30.08.2022

Skrzynka energetyczna na ścieżce… dla niewidomych

Znajdująca się przy przebudowywanej ulicy Długiej skrzynka jest utrapieniem dla mieszkańców Szczepina. Umiejscowiona na ścieżce dla pieszych, blokuje możliwość swobodnego przejścia szczególnie osobom niewidomym. To na ich specjalnym pasie ruchu mieści się pozostałość po trwającym ponad dwa lata remoncie.
Czytaj całość na Radiowroclaw.pl

Tomek, niewidomy gracz, zbiera na PS5. I warto mu pomóc, bo on też pomaga innym graczom

Ten gracz chce pyknąć w coś na PS5 i zbiera hajs na konsolę! OK, może brzmi to dziwnie, ale już tłumaczymy, dlaczego możecie chcieć dopłacić do plejaka jakiemuś typowi. Na przykład dlatego, że dzięki jego pracy osoby z niepełnosprawnościami mogą łatwiej cieszyć się grami wideo. Podajemy dalej zrzutkę na PlayStation 5 dla Tomka.
Czytaj całość na Aszdziennik.pl

Niepełnosprawny pasażer jechał w pociągu na podłodze. Jest reakcja PKP

Pani Kaja jechała pociągiem z Poznania do Rzeszowa ze swoim niepełnosprawnym synem. Chłopak przez kilka godzin podróżował na podłodze. Wszystko przez skomplikowany system sprzedaży biletów. „Bardzo nam przykro, że kwestia zakupu biletów dla podróżnych na wózku i ich opiekunów może spowodować utrudnienia w podróży” — wyraża ubolewanie PKP Intercity i zapowiada zmiany korzystne dla pasażerów.
Czytaj całość na Onet.pl

Niewidomy mistrz świata w szachach i… kitesurfer. Polacy pokonują bariery

Ci Polacy pokazują, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych. Niewidomy Piotr Dukaczewski, oprócz posiadania tytułu mistrza świata w szachach, uprawia również kitesurfing. Jak sam mówi, prawdopodobnie jest jedyną osobą niewidomą w Polsce, która lata na desce. — Wielu niewidomych to renciści, którzy nie mają potrzeby na co dzień wychodzić z domów. Zawody są formą terapii i rehabilitacji — mówi w rozmowie z Przeglądem Sportowym Onet. Poznajcie historie polskich sportowców przekraczających bariery.
Czytaj całość na Przegladsportowy.onet.pl