Pawłowice: Olescy policjanci rozmawiali z niepełnosprawnymi o bezpieczeństwie

W Pawłowicach odbył się już po raz jedenasty „Plener artystyczno-sportowy” organizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Słonecznik” w Sowczycach. 50 uczestników z Środowiskowych Domów Samopomocy, Warsztatów Terapii Zajęciowej i Zakładu Aktywności Zawodowej z województw opolskiego i śląskiego uczestniczyło w zajęciach aktywizacyjno – integracyjnych. Jak co roku policjanci z Olesna rozmawiali z uczestnikami pleneru o bezpieczeństwie.
Policjanci rozmawiali  o różnych zagrożeniach na jakie mogą być narażeni piesi i rowerzyści  w ruchu drogowym, czy też o zagrożeniach związanych z oszustwami dokonywanymi np. przy pomocy telefonu i internetu. Odpowiadali także na rozmaite pytania zadawane przez słuchaczy. Jak zawsze dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz radiowozów i wyposażenia jakiego policjanci używają w służbie.
W drugim dniu pleneru tradycyjnie uczestnicy i zaproszeni goście – przedstawiciele władz samorządowych i służb mundurowych – rozegrali towarzyski mecz piłki nożnej, który odbył się w hali sportowej Zespołu Szkół im. Lotników Polskich w Oleśnie. Pełen zwrotów akcji mecz zakończył się remisem 2:2, choć wynik nie był tu najważniejszy. Liczyła się przede wszystkim integracja, zabawa i rywalizacja w duchu fair play.


 

Źródło: Policja Opolska