Bytom: Kolejny sukces młodej projektantki z Knajfeldu

Karolina Kruszewska – młoda bytomska projektantka, po raz kolejny udowodniła, że kreatywność, wrażliwość i otwartość na ludzi jest kluczem do sukcesu. Jej projekt dyplomowy „Pose” zdobył nagrodę w konkursie European Product Design Award.


 

Ten materiał czytasz dzięki uprzejmości Urzędu Miejskiego w Bytomiu.


 

Projekt, nad którym pani Karolina spędziła ostatnie półtora roku na Akademii Sztuk Pięknych, gdzie studiuje wzornictwo, to jednocześnie temat jej pracy magisterskiej dotyczącej doświadczeń w obrębie seksualności osób niewidomych z wykorzystaniem metod projektowania sensorycznego.
– „Miłosne wygibasy” to zestaw do edukacji seksualnej dla osób niewidomych. Odpowiada na brak dostępu do wiedzy o seksualności i niedostosowaniu produktów do potrzeb osób z dysfunkcjami wzroku – mówi Karolina Kruszewska.
Wrażliwość, uważność, działanie
Karolina Kruszewska ma za sobą udział w innych prestiżowych projektach, jak choćby ostatni  konkurs Young Design organizowany przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego, gdzie jej praca  „Hoshi” zdobyła główną nagrodę.  W czym tkwi sukces młodej bytomianki?
– Najważniejsza w projektowaniu jest dla mnie pewnego rodzaju uważność i wrażliwość na potrzeby i problemy ludzi. Wsłuchuję się w to, co mówią i mam gotową bazę do projektowania. Poprzez moje projekty mogę dać głos osobom, które nie są w stanie same powiedzieć czego potrzebują – mówiła Karolina Kruszewska  w styczniowym wywiadzie do „Rynku 7”.
„Pose” powstał we współpracy z osobami niewidomymi lub niedowidzącymi, edukatorką seksualną  dr Dagną Kocur i składa się z części opisowej,  a także z trzynastu słuchowisk na kanale YouTube oraz wydrukowany w 3D modelach, które edukatorzy seksualni wykorzystują jako pomoc dydaktyczną.
Więcej o projekcie na: https://www.productdesignaward.eu/winners/hm/2022/22491722/


 

Źródło: www.bytom.pl