Natalia Partyka przekazała wylicytowany przez Fundację Enea złoty medal paraolimpijski

W styczniu Fundacja Enea wylicytowała złoty medal z igrzysk paraolimpijskich w Tokio, zdobyty przez Natalię Partykę, ambasadorkę marki Enea. 100 tys. zł przekazano na Fundusz Stypendialny zawodniczki, który wspiera zdolnych sportowców ze środowisk zagrożonych wykluczeniem społecznym, z utrudnionym startem w karierze sportowej. Podczas spotkania pracowników Grupy z Natalią, medal odebrał Paweł Majewski, prezes Enei.
Współpraca Grupy Enea z utytułowaną zawodniczką tenisa stołowego, wielokrotną uczestniczką igrzysk olimpijskich i multimedalistką igrzysk paraolimpijskich, trwa już blisko półtora roku. Natalia, jako ambasadorka marki Enea, obecna jest w działaniach firmy z obszaru odpowiedzialnego biznesu, zaangażowania społecznego i promocji sportu. Jej ostatni sportowy sukces na paraolimpiadzie w Tokio, dzięki wsparciu Fundacji Enea, zamieniony został w realną pomoc finansową dla młodych zawodników różnych dyscyplin, wschodzących gwiazd polskiego sportu.
– Kariera sportowca to mnóstwo przeszkód i wyrzeczeń. Sukces przychodzi po wielu latach treningów i ciężkiej pracy, w którą angażują się również nasi trenerzy i osoby nas wspierające. Ja na swojej ścieżce sportowej spotkałam wiele życzliwych mi osób, które w różny sposób pomagały mi. Teraz pomagam innym poprzez Fundusz Stypendialny – tłumaczy Natalia Partyka. – Ogromnie dziękuję Fundacji Enea za zaangażowanie się. Dzięki przekazanemu wsparciu finansowemu 10 młodych ludzi będzie mogło spokojnie rozwijać swoje talenty i umiejętności – dodała ambasadorka marki Enea.
– Sukcesy medalowe sportowców są tym, co nas kibiców cieszy najbardziej. Chcąc regularnie oglądać reprezentantów Polski sięgających po najwyższe trofea w zawodach na arenach międzynarodowych, musimy dbać o efektywny system szkolenia, który zapewni zawodnikom wszechstronny rozwój i bezpieczeństwo treningów. Taka jest m.in. rola odpowiedzialnych partnerów biznesowych wspierających rozwój sportu, którym od wielu lat jest Enea. Nie mogło nas więc zabraknąć przy inicjatywie Natalii – podkreślił Paweł Majewski, odbierając z rąk Natalii Partyki złoty medal.
Wydarzenie, podczas którego można było spróbować swoich sił przy stole pingpongowym z Natalią, porozmawiać o sporcie i posłuchać olimpijskich wspomnień, zgromadziło poznaniaków i pracowników Grupy. Od 2021 r. Enea – jako sponsor generalny Polskiego Związku Tenisa Stołowego – wspiera zawodników, a także amatorów i miłośników tej dyscypliny w każdym wieku. Firma jest również  partnerem programu „Pingpongowe marzenia z Eneą”, którego celem jest budowanie efektywnego systemu wyłaniania najzdolniejszych dzieci poprzez przenoszenie ich ze sportu szkolnego do klubów sportowych. Program działa nieprzerwanie od 2017 r.


 

Źródło: Biuro Prasowe Grupy Enea