Fundacja Enea wsparła organizacje działające na rzecz osób niepełnosprawnych

Ponad 700 zawodników biorących udział w akcji charytatywnej „Twoje waty, twoja pomoc”, za sprawą swoich aktywności – biegów, jazdy na rowerze i treningów na ergometrze wioślarskim, wygenerowało ponad 12 000 kWh energii. Kilowatogodziny były także zbierane podczas Enea IRONMAN Gdynia oraz dwóch edycji Enea Bydgoszcz Triathlon. Ten wynik Fundacja Enea zamieniła na pomoc finansową, która trafiła do trzech organizacji aktywnie wspierających osoby niepełnosprawne. W sumie 65 000 zł otrzymały: Fundacja FizjoTRIterapia, Fundacja NEGU oraz Fundacja Spartanie Dzieciom.
– Nasza akcja „Twoje waty, twoja pomoc” połączyła ze sobą sportowców, miłośników biegów,  zawodów triathlonowych, ale też osoby po prostu dbające o swoją kondycję fizyczną, które postanowiły zamienić wysiłek podejmowany na treningach i w zawodach w realną pomoc. Wybraliśmy organizacje charytatywne skupiające wolontariuszy, również aktywnych sportowców, którzy pomagają osobom niepełnosprawnym. Ci ludzie sprawiają, że ich podopieczni wychodzą z domów, angażują się w sport i spełniają swoje marzenia. Jedni i drudzy to prawdziwi superbohaterowie – podkreśla Joanna Mularczyk z Fundacji Enea.
Każdy z uczestników, a byli to sportowcy z całej Polski, mógł wskazać jedną z trzech organizacji, do której trafi pomoc finansowa. Sportowe aktywności: biegi, jazdę na rowerze i treningi na ergometrze wioślarskim rejestrowano za pośrednictwem aplikacji JustMove. Uzbierane 12 000 kWh energii na treningach przełożyło się na realną pomoc. Fundacja Enea przekazała 65 000 zł trzem organizacjom.
– Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję i wzięli w niej udział, zarówno sportowcom zawodowym, amatorom i ludziom, którzy rozpoczęli przygodę z bieganiem, chcąc wesprzeć tę szlachetną inicjatywę. Nasza Fundacja FizjoTRIterapia Follow your dreams otrzymała 40 000 zł. Pieniądze te zostaną przeznaczone na zakup busa, na który zbieramy już od ponad roku. Jest on niezbędny, by jeszcze więcej dzieci niepełnosprawnych mogło brać udział w zawodach biegowych i triathlonowych. Bardzo dziękujemy, w imieniu dzieci i naszym – podkreśla Łukasz Malaczewski z Fundacji FizjoTRIterapia.
„Twoje waty, twoja pomoc” to nie jedyna akcja, za sprawą której Grupa Enea zachęcała do aktywnego spędzania czasu, regularnego dbania o kondycję fizyczną i zmieniania na lepsze najbliższego otoczenia. Pod koniec września zakończyło się również inne sportowe przedsięwzięcie „Razem ruszamy do stołu”. Jego uczestnicy zbierali na rzecz miast i gmin kilometry, które były przeliczane na punkty w aplikacji mobilnej. Liczył się każdy ruch: spacery, wędrówki krajoznawcze, bieganie, nordic walking, jazda na rowerze, hulajnodze, czy rolkach. Najaktywniejsze gminy otrzymały profesjonalne stoły do tenisa stołowego. To: Oleśnica (woj. świętokrzyskie), Jastrowie (woj. wielkopolskie), Karsin (woj. pomorskie), Borne Sulinowo (woj. zachodniopomorskie) i Kaczory (woj. wielkopolskie). Przyznano również nagrody indywidualne.


 

Źródło: Biuro Prasowe Enea