Kraków: pierwsza dama przekazała środki ochronne dla ośrodka w Radwanowicach

Pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda w piątek osobiście przekazała fartuchy ochronne i rękawiczki dla opiekunów i pielęgniarek Schroniska dla Osób Niepełnosprawnych w podkrakowskich Radwanowicach.
W piątek pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda przyjechała do Radwanowic, aby osobiście przekazać tamtejszemu ośrodkowi dla niepełnosprawnych 150 fartuchów ochronnych i dołączonych do nich rękawiczek. Środki te posłużą opiekunom i pielęgniarkom pracującym w placówce.
„To kolejna pomoc pani Agaty Kornhauser-Dudy dla niepełnosprawnych podopiecznych schroniska w Radwanowicach” – powiedział PAP ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, prezes Fundacji im. Brata Alberta. Ośrodek w Radwanowicach jest placówką macierzystą tej działającej od 33 lat fundacji.
Ks. Isakowicz-Zaleski nie krył radości z telefonu, który rano otrzymał od pierwszej damy, i informacji o tym, że przyjedzie ona do Radwanowic. Ze względów bezpieczeństwa pierwsza dama przekazała środki ochrony na zewnątrz budynku; podopieczni przez okna obserwowali wizytę. Agata Kornhauser-Duda otrzymała od nich w zamian dwie maseczki. „Jedna jest biało-czerwona – na Święto Flagi. Druga jest bardzo kolorowa, wesoła. Maseczki uszyli nasi podopieczni podczas warsztatów” – wyjaśnił Isakowicz-Zaleski podkreślając, że maseczki szyte przez mieszkańców schroniska trafiają także do placówek medycznych.
W kwietniu pierwsza dama przesłała dla schroniska w Radwanowicach kilkadziesiąt przyłbic ochronnych, w tym takie, które sama wykonała.


 

Źródło: PAP / Beata Kołodziej