Kęty: Policjanci wzięli udział w biegu charytatywnym na rzecz niewidomego Marcina

Policjanci z oświęcimskiej komendy Policji oraz Komisariatu Policji w Kętach wzięli udział w biegu charytatywnym zorganizowanym na rzecz rehabilitacji oraz rozwijania muzycznego talentu Marcina Joneczko młodego mieszkańca Kęt.
W niedzielę (12.12.2021) w Parku Miejskim w Kętach odbył się Charytatywny Bieg Mikołajkowy dla Marcina, którego organizatorem była  Grupa Biegowa Kęckie Harpagany. Akcję patronatem honorowym objął Burmistrz Kęt Krzysztof Jan Klęczar. Do biegu włączyła się również policyjna drużyna: Basia Paczkowska dzielnicowa z Komisariatu Policji w Kętach, Jakub Ciągło dzielnicowy z oświęcimskiej komendy Policji oraz Łukasz Nizio i Paweł Jarosz z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego oświęcimskiej komendy Policji. Uczestnicy biegu pokonali wyznaczoną malowniczą trasę po parkowych ścieżkach.
Marcin jest absolwentem Szkoły Muzycznej I Stopnia przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie. Gra na organach i fortepianie, jest chórzystą i wokalistą, a także laureatem wielu muzycznych oraz wokalnych konkursów. Pomimo wielu życiowych przeciwności rozwija swój talent muzyczny przy mocnym wsparciu rodziny i przyjaciół.


 

Źródło: KPP w Oświęcimiu