I edycja rodzinnego biegu „Czas na wzrok”

Termin i miejsce wydarzenia:
13.10.2018, godz. 12:00-15:00
Błonia przy Centrum Olimpijskim
ul. Wybrzeże Gdyńskie 4
Informacje i zapisy pod adresem e-mail:
kontakt@bieg.czasnawzrok.pl

bieg.czasnawzrok.pl

 

Pomysłodawcą oraz Organizatorem 1. edycji Rodzinnego Biegu Czas Na Wzrok jest Grupa Essilor – lider w produkcji rozwiązań korygujących wzrok i chroniących oczy 7,4 mld ludzi na świecie. Partnerami biegu są cenione na polskim rynku firmy optyczne: Essilor Polonia, JZO, JAI KUDO oraz Essilor Optical Laboratory Poland.
Rodzinny Bieg Czas Na Wzrok, organizowany przy okazji obchodów Światowego Dnia Wzroku, jest pierwszym tego typu wydarzeniem. Sportowej imprezie przyświeca dodatkowo cel charytatywny, jakim jest umożliwienie korekcji wzroku najmłodszych. Organizatorzy przekażą domom dziecka tyle par okularów korekcyjnych, ilu zawodników weźmie udział w biegu głównym.
Impreza jest zwieńczeniem ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej Czas Na Wzrok 40+. Jej celem było przybliżenie zjawiska prezbiopii – naturalnego procesu, który przejawia się słabszym widzeniem i dotyka osoby po 40. roku życia. Dzięki kompleksowej komunikacji prezbiopia przestała być tematem nieznanym, a Polacy zaczęli otwarcie mówić o ich kłopotach z widzeniem po ukończeniu 40. lat. Nadrzędnym celem kampanii było uświadomienie ludzi, że prezbiopia jest co prawda nieuniknionym procesem fizjologicznym, ale jednocześnie można w prosty sposób złagodzić jej objawy, dobierając okulary korekcyjne z soczewkami progresywnymi.

 

Zawody

 

Zawody zostaną rozegrane na dystansie ok. 5 kilometrów na terenach zielonych wzdłuż Wisły – między Centrum Olimpijskim a Mostem Grota-Roweckiego. Dodatkowo, w ramach atrakcji, odbędzie się również Bieg Dzieci (5 -15 lat) na dystansie 400 m.  Uwaga – zapisy na Bieg Dzieci odbywają się tylko w dniu zawodów!
TRASA: Przez 90% długości trasy zawodnicy pobiegną trailowymi ścieżkami. Pozostałe 10% stanowi utwardzona, betonowa nawierzchnia. Trasa jest płaska, z wyjątkiem zakrętu koło Mostu, gdzie uczestnicy będą musieli pokonać schody. Tam też będzie czekać obsługa biegu, aby pomóc biegaczom startującym z wózkami dziecięcymi.

 

Atrakcje

 

Oprócz Biegu Głównego Organizatorzy przewidzieli wiele dodatkowych atrakcji.  Na terenie miasteczka każdy będzie mógł wziąć udział między innymi w bezpłatnym przesiewowym badaniu wzroku. Dodatkowo, z myślą o rodzinach i bliskich Uczestników, stworzymy sprzyjającą wypoczynkowi i zabawie strefę relaksu. Na najmłodszych również czeka nie lada atrakcja – Bieg dla Dzieci na dystansie 400 m

 

Program

 

• 09:00 – Otwarcie Biura Zawodów
·       • 09:00 – 11:20 – Zapisy na Bieg dla Dzieci
·         • 09:00 – 12:00 – Odbiór pakietów startowych
·         • 12:00 – Oficjalne otwarcie imprezy
·         • 12:20 – Bieg dla dzieci na dystansie 400m
·         • 12:45 – Rozgrzewka
·         • 13:00 – Start biegu głównego Czas na Wzrok
·         • 14:15 – Dekoracja zwycięzców
·          • 15:00 – Zakończenie imprezy