Policjanci wzięli udział w telekonferencji z osobami niewidomymi

Na zaproszenie fundacji dla osób niewidomych „Szansa” policjanci ze śródmiejskiego zespołu prewencji kryminalnej wzięli udział w telekonferencji, której adresatem i uczestnikami były właśnie osoby z dysfunkcją wzroku. Funkcjonariusze rozmawiali o kwestiach szeroko pojętego bezpieczeństwa w życiu codziennym, zaprezentowali także ogólnopolską mapę zagrożeń i aplikację „Moja Komenda” tłumacząc funkcje i możliwości tych narzędzi.
Policjanci tłumaczyli uczestnikom telekonferencji jak działają przestępcy dokonujący oszustw metodą na „Policjanta” i „Prokuratora”, czy też kradzieży metodą na „Administratora”. Liczba zalogowanych uczestników spotkania prowadzących konwersacje on line przekroczyła 1,5 tysiąca osób. To świadczy o ogromnym zainteresowaniu poruszaną przez policjantów problematyką i potrzebie takiej formy przekazu informacji.
Przedstawiciele fundacji wystosowali pismo, w którym osobiście podziękowali komisarzowi Marcinowi Żórawskiemu za jego zaangażowanie, zawodowy profesjonalizm i udział w telekonferencji.


 

Źródło: KRP I – Śródmieście / podinsp. Robert Szumiata