„(Nie)pełnosprawni na rynku pracy” – konferencja z udziałem wiceministra Tomasza Rzymkowskiego

3 listopada w Łodzi odbyła się konferencja „(Nie)pełnosprawni na rynku pracy”, w której uczestniczył wiceminister Tomasz Rzymkowski. Podczas obrad Sekretarz Stanu w MEiN w sposób szczególny dziękował firmom, które zatrudniają osoby niepełnosprawne. Wydarzenie zorganizowała Fundacja Łódź Akademicka.
Tegoroczna konferencja „(Nie)pełnosprawni na rynku pracy” odbyła się pod hasłem „(Nie)elastyczność rynku pracy osób z niepełnosprawnościami podczas pandemii koronawirusa”. Celem wydarzenia było podsumowanie dotychczasowych zmian na rynku pracy osób niepełnosprawnych, które zostały spowodowane przez pandemię COVID-19. Starano się wypracować wspólne stanowisko dotyczące mechanizmów wsparcia osób niepełnosprawnych.
Podczas konferencji osoby niepełnosprawne miały możliwość uczestniczenia w bezpośrednich spotkaniach z pracodawcami, a także w działaniach zwiększających ich szansę na znalezienie właściwej dla siebie pracy, praktyki czy stażu. Wydarzenie było także okazją do promocji firm i przedsiębiorstw, które tworzą nowe miejsca pracy oraz produkty związane z szeroko rozumianą niepełnosprawnością, rehabilitacją oraz opieką zdrowotną skierowaną do osób z niepełnosprawnościami.


 

Źródło: MEiN