Narodowy Spis Powszechny 2021: Pozostał już tylko miesiąc na spis

Już ostatnia prosta, pozostał jedynie miesiąc do wypełnienia obowiązku spisowego w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Przypominamy, że za odmowę udziału w badaniu może zostać nałożona kara grzywny (5 tys. zł).
Udział w spisie można wziąć poprzez formularz umieszczony na stronie internetowej GUS spis.gov.pl. Sam spis trwa krótko ok. 5 minut, a pytania dotyczą m.in. cech demograficznych (płeć, wiek, adres zamieszkania, stan cywilny, kraj urodzenia i posiadanego obywatelstwa), narodowości, języka, wyznania, wykształcenia i zatrudnienia, roku przyjazdu do Polski, niepełnosprawności czy warunków mieszkaniowych.
Można również, bez wychodzenia z domu, skorzystać z opcji “spisz się przez telefon” na infolinii spisowej obsługiwanej przez pracowników statystyki publicznej od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00 pod numerem: 22 279 99 99.
Jednocześnie przypominamy, że gdy nie dokonasz samospisu zadzwoni bądź przyjdzie do Ciebie rachmistrz, a wtedy możliwości dokonania samospisu zostają wyłączone. Rachmistrzowie będą dzwonić wyłącznie z numerów telefonu: 22 828 88 88 lub 22 279 99 99. Tożsamość rachmistrza można potwierdzić na stronie GUS.