Narodowy Spis Powszechny 2021: Mobilny punkt spisowy w Atrium Molo w Szczecinie

W najbliższą sobotę i niedzielę szczecinianie będą mogli spisać się w mobilnym punkcie w Atrium Molo. Punkt zlokalizowany będzie w pobliżu sklepu Apart. Inicjatywa przeprowadzana jest w ramach trwającego Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021. Akcja w szczecińskim centrum będzie kontynuowana także w pierwszą sobotę września.
Do 30 września 2021 r. na terenie całego kraju przeprowadzany jest Narodowy Spis Powszechny Ludności
i Mieszkań 2021. Spis obejmuje wszystkich obywateli, a udział w nim jest obowiązkowy. Dlatego każda osoba, która jeszcze nie wypełniła obowiązku spisowego, będzie miała możliwość zrobienia tego w najbliższy weekend, podczas wizyty w centrum handlowym Atrium Molo.
Punkt obsługiwany będzie przez pracowników Urzędu Statystycznego w Szczecinie, którzy na miejscu pomogą chętnym dokonać spisu powszechnego. Do poprawnego wypełnienia formularza potrzebny jest jedynie dowód osobisty, a sama czynność trwa około 10 minut.
Z mobilnego punktu w Atrium Molo będzie można skorzystać w dniach 28 -29 sierpnia, w godz. 10.00 – 18.00, a także w pierwszą sobotę września (4 września), w godz. 10.00-18.00.
– Zachęcamy szczecinian do skorzystania z możliwości spisania się w punkcie mobilnym na terenie naszego centrum. Atrium Molo to miejsce, w którym przy okazji zakupów, można sprawnie wypełnić obowiązek spisowy. Podczas weekendu pomogą w tym urzędnicy, którzy chętnie udzielą informacji i rozwieją wszelkie wątpliwości – mówi Agnieszka Wasyłenko z CH Atrium Molo.


 

Źródło: inf. pras.