USA: Fatalna pomyłka! Pomyliła krople do oczu z klejem do paznokci

Yacedrah Williams poszła spać z soczewkami kontaktowymi w oczach. Gdy obudziła się o 1 w nocy, postanowiła je wyjąć. Ponieważ jej oczy były suche, potrzebowała kropli do oczu, by ułatwić sobie zadanie.
Sięgnęła po torebkę, w której trzymała preparat. Niestety miała w niej również małą buteleczkę kleju do paznokci. Kobieta zdała sobie sprawę ze swojego błędu o sekundę za późno.
Kobieta w panice próbowała rozdzielić powieki pocierając je i oblewając wodą. Niestety bez rezultatu.
dr George Williams, okulista z Beaumont Health w Royal Oak w stanie Michigan, powiedział, że Williams postąpiła słusznie przemywając oczy wodą:

 

„Jeżeli cokolwiek dostanie się do oka, należy je przepłukać wodą, trzymając głowę pod kranem lub aplikując ją z butelki. To daje dużą szansę na ocalenie wzroku”.

Dodał, że Yacedrah Williams nie jest pierwszą osobą, która wpuściła sobie do oka klej do paznokci.
Yacedrah miała duże szczęście. Klej pokrył w głównej mierze soczewkę, a nie gałkę oczną. Dodatkowo kobieta dobrze zareagowała próbując przepłukać oko.
W szpitalu lekarze usunęli soczewkę kontaktową, na której znajdował się klej. Lekarze twierdzą, że szkło kontaktowe uratowało kobiecie wzrok. Straciła jednak rzęsy, bo lekarze musieli odwrócić część powieki i pociągnąć za nią, aby pozbyć się soczewki.


 

Źródło: Livescience.com