Firma Unilever opracowała dezodorant dla osób z niepełnosprawnościami

Osoby sprawne wykonują pewne proste czynności machinalnie bez zastanowienia. Wiele z nich nie bierze pod uwagę potrzeb osób z ograniczoną sprawnością fizyczną. Marka Unilever postanowiła wyjść naprzeciw takim osobom. Opracowała dezodorant stworzony tak, by był dostępny dla osób z wadami wzroku i górnych kończyn.
Unilever współpracowała z zespołem ekspertów ds. Projektowania, terapeutów zajęciowych, inżynierów, konsultantów i osób niepełnosprawnych, aby stworzyć program Degree Inclusive. W przeciwieństwie do konwencjonalnych dezodorantów – które często wymagają przekręcenia nakrętki, przekręcenia sztyftu lub naciśnięcia dyszy rozpylającej ten innowacyjny produkt służący do higieny osobistej jest wyposażony w funkcje, które znacznie ułatwiają korzystanie z niej osobom z niepełnosprawnością kończyn górnych i wadami wzroku.
Dezodorant Degree Inclusive wyróżnia się przede wszystkim opakowaniem.
Zakrętka posiada haczyk, dzięki czemu można ją zawiesić, a resztę opakowania ściągnąć w dół; magnetyczne zamknięcie ułatwia z kolei ponowne założenie nasadki. Z kolei uchwyty wbudowane w boki opakowania ułatwiają trzymanie dezodorantu, a aplikator jest większy niż zwykle, więc wystarczy jedno jego naciśnięcie. Opakowanie ma również etykietę w alfabecie Braille’a, dzięki czemu osoba niewidoma lub niedowidząca może łatwiej znaleźć ją w zatłoczonej apteczce.
Na chwilę obecną produkt jest testowany przez 200 zaproszonych do tego osób niewidomych. Firma na razie nie zdradza, kiedy wejdzie on do oficjalnej sprzedaży.


 

Źródło: Allure.com