Przeglądarka 93/17.11.2020

Wąska ścieżka kariery osób z niepełnosprawnościami. „Jestem skreślany przez rekruterów”

Pan Kamil chce pracować w marketingu. Jak twierdzi, jest to jego pasja i sam próbuje się w tym kierunku rozwijać. Problem w tym, że mężczyzna nie słyszy. – Właśnie przez to jestem skreślany przez rekruterów, a rynek jest dla mnie mniejszy – tłumaczy.
„Jestem osobą głuchą. Wspominam o tym na wstępie, ponieważ właśnie przez to, że nie słyszę jestem skreślany przez rekruterów i dlatego też rynek pracy jest dla mnie mniejszy. Wiem, co chciałbym robić i próbuję spełnić swój cel, nie chcę już sobie umniejszać ambicji i zmieniać branż dla samej pracy i przychodów ” – napisał na swoim profilu w mediach społecznościowych Kamil Bojakowski, który dziś pracuje jako pracownik administracyjny, a docelowo chciałby znaleźć zajęcie w marketingu.
Czytaj całość na Money.pl

SN upomniał ZUS: Organ rentowy powinien dążyć do ograniczania barier przy rozpatrywaniu spraw ubezpieczonych

Organ rentowy powinien działać na korzyść ubezpieczonych, a nie szukać kruczków prawnych, żeby im nie pomóc – stwierdził Sąd Najwyższy
Wydawałoby się, że po uchwaleniu ustawy z 19 czerwca 2020 r. o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (Dz.U. poz. 1222) kwestia uprawnień emerytalnych kobiet z rocznika 1953 zostanie raz na zawsze uregulowana. O tym, że nie jest tak do końca, pisaliśmy w DGP nr 182 z 17 września 2020 r. „Rocznik 1953 potraktowany nierówno”.
Czytaj całość na Forsal.pl

Sprawa proboszcza skazanego za molestowanie niepełnosprawnych dziewczynek wróciła na wokandę

W Sądzie Okręgowym w Jeleniej Górze rozpoczął się proces apelacyjny proboszcza z Ruszowa, który w pierwszej instancji został skazany za molestowanie niepełnosprawnych intelektualnie dziewczynek. Sędzia uznał za zasadne przesłuchanie kolejnych świadków.
Czytaj całość na Wyborcza.pl

Mieszkaniec Malborka bohaterem filmu „Niepokonani”. To projekt pelplińskiej Caritas

Caritas Diecezji Pelplińskiej wyprodukowała film dokumentalny pt. „Niepokonani”. Wśród trojga bohaterów – osób z niepełnosprawnościami jest mieszkaniec Malborka, Marek Sadowski – prezes klubu piłkarskiego, wolontariusz, pasjonat fotografii.
Dokument powstał w ramach projektu „Opowieść o długiej i trudnej drodze – pokonać niepełnosprawność”, na który pelplińska Caritas pozyskała dotację ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Czytaj całość na Naszemiasto.pl

Chciała zamordować swoją niepełnosprawną córkę. Zadała jej siedem ciosów nożem

Chciała zabić swoją niepełnosprawną córkę. Siedmiokrotnie ugodziła ją nożem w okolice brzucha, a następnie próbowała popełnić samobójstwo skacząc z mostu.
Te dramatyczne sceny rozegrały się w nocy z 8 na 9 października w gminie Mszana Dolna. Tak jak już informowaliśmy jakiś czas temu na łamach „Sądeczanina”, w tę feralną noc strażacy zostali wezwani do Kasinki Małej, gdzie mieli poszukiwać zaginionej osoby. Zanim jednak dotarli na miejsce, zostali poinformowani, że zaginiona kobieta odnalazła się, a strażacy mają zabezpieczyć lądowisko dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Czytaj całość na Sadeczanin.info